Wycieczka Karkonosze Praga Drezno

Dostępność: brak miejsc
Cena: 1 170,00 zł 1170.00
ilość osoba
Zyskujesz 115 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Organizator: Biuro Podróży Partner
Kod produktu: KPDMAJ

Opis wycieczki

DZIEŃ 1

6.00 wyjazd z Kołobrzegu

Przyjazd do Szklarskiej Poręby.

Zwiedzanie Leśnej Huty Szkła, gdzie na oczach widzów wykonuje się ręcznie formowane szkła barwione w masie. Można obserwować wytop różnych form szklanych od ozdób po wazony i naczynia. Hutnicy używają przy tym dawnych narzędzi i form kuglerskich, co dodaje produkowanym tutaj przedmiotom dodatkowego waloru rzemieślniczej perfekcji. Materiałem jest przede wszystkim stłuczka szklana z domieszką piasku szklarskiego.

Spacer przez Karkonoski Park Narodowy do wodospadu Szklarki i Chybotka. Karkonoski Park Narodowy został utworzony 16 stycznia 1959 r. Park swoim zasięgiem obejmuje Główny Grzbiet Karkonoszy od zachodnich zboczy Mumlawskiego Wierchu na zachodzie po Przełęcz Okraj na wschodzie. W skład Parku wchodzą również dwie enklawy na Pogórzu Karkonoskim: Góra Chojnik oraz Wodospad Szklarki. Obecna powierzchnia parku wynosi 5580 ha. Największą cześć parku zajmują lasy – 3942 ha.

Wodospad Szklarki  drugi co do wysokości, po Wodospadzie Kamieńczyka, wodospad w polskich Karkonoszach, położony na wysokości 525 m n.p.m. Jego kaskada osiąga wysokość 13,3 m. Na lewym brzegu skalnego progu wodospadu znajdują się okazałe marmity. Przy wodospadzie małe schronisko PTTK „Kochanówka”.

Chybotek to granitowa grupa skalna. Najwyżej położony głaz o średnicy ok. 4 m daje się rozkołysać. Według walońskich legend skała blokowała wejście do podziemnej jaskini, w której znajdował się ukryty skarbiec. Historia Chybotka powiązana jest również z podaniami na temat postaci Ducha Gór, który posiadał we władaniu całe Karkonosze.

Złoty Widok położony jest w Górach Izerskich na wysokości 585m n.p.m. Punkt widokowy znajduje się na szczycie granitowych skałek, które górują nad Doliną Kamiennej. Z tego magicznego miejsca rozpościera się wspaniała panorama Karkonoszy, od Śnieżki przez Śnieżne Kotły aż po Szrenicę.

18.00 Obiadokolacja, nocleg

 

DZIEŃ 2

7.00 śniadanie

Wyjazd do Pragi. Zwiedzanie miasta.

Wzgórze zamkowe i Zamek Praski. Już w IX w. za sprawą księcia Borzywoja rozpoczęła się budowa zespołu zamkowego, który rozbudowywany był przez kolejnych władców. Pomimo pożarów i licznych najazdów na zamku zachowały się kościoły, kaplice, sale i wieże od gotyckiej katedry św. Wita po renesansowe skrzydła. Zamek pełni funkcję muzealną oraz jest siedzibą prezydenta Czech.

Katedra Św. Wita jest najważniejszym praskim kościołem. Budowana była sześć wieków, od 1344 r. Z zewnątrz zachwyca bogactwem gotyckich wieżyczek, okien, schodów. Do wnętrz prowadzi Złota Brama, nad którą widnieje złota mozaika, przedstawiająca Sąd Ostateczny. Do kościoła przylega Wieża Południowa o wys. 90 m. W wieży jest dzwon Zygmunt , ważący 17 ton. Wewnątrz m.in. kaplica Św. Wacława obłożona kamieniami szlachetnymi, IV w. malowidłami i obrazami. W katedrze znajdują się również czeskie klejnoty koronacyjne.

Pałac i ogród Wallensteina obecnie siedziba czeskiego senatu. Barokowy pałac wzniesiony dla dowódcy wojsk cesarskich Wallensteina. Chciał on są rezydencją przyćmić Zamek Praski. Rezydencja otoczona jest ogrodem z XVII w. w którym stoją liczne rzeźby, ściany wyłożone są imitacją stalaktytów, woliery z puchaczami, staw, wokół którego spacerują pawie.

Most Karola. Jego budowa rozpoczęła się 9 lipca 1357 roku. Łączy on brzegi Wełtawy i przez setki lat był jedynym mostem na rzece. Na moście znajduje się 30 barokowych rzeźb świętych, m.in. rzeźba Jana Nepomucena. Został on zrzucony z mostu przez króla gdyż nie chciał wyjawić tajemnicy spowiedzi królowej. Według legendy, w miejscu gdzie utonął, nad wodą miały się pojawić gwiazdy. Stąd w wizerunku świętego znajduje się aureola z gwiazdami – symbol męczeństwa.

Ratusz Staromiejski wzniesiony już w 1338 roku, jedna z najbardziej charakterystycznych budowli Pragi. Składa się z kilku przylegających do siebie kamienic w stylu gotyckim i renesansowym. Z wieży o wysokości 69 m. roztacza się piękny widok na Rynek. Zegar Orloj wykonany w 1490 r. przez mistrza Jana z Ruze. Według legendy radni miejscy kazali go oślepić by już nigdy nie stworzył podobnego dzieła. Największą atrakcją zegara jest procesja 12 apostołów, odbywająca się co godzinę. Sam zegar składa się z tarcz, pośrodku których umieszczona została Ziemia. Pierścień z liczbami rzymskimi to czas współczesny. Krąg z liczbami arabskimi wskazuje dawny czeski czas.

Pomnik Jana Husa, reformatora religijnego i czeskiego bohatera narodowego. Odsłonięty został w pięćsetną rocznicę śmierci Husa.

Plac Wacława jest sercem Nowego Miasta. Otoczony wielkimi domami handlowymi, tętni życiem 24 godziny na dobę. Miejsce to było świadkiem najważniejszych wydarzeń politycznych XX w. Tu podpalił się student Jan Palach w proteście przeciwko inwazji wojsk Układu Warszawskiego.

Złota Uliczka w Pradze to obowiązkowy punkt wycieczki do Czech. Urokliwe, maleńkie domki, które wybudowano jeszcze w XVI wieku pozwalają przenieść się w czasie do historycznej Pragi. Złotą Uliczkę zamieszkiwali niegdyś strzelcy zamkowi, a następnie także lokalni handlarze i rzemieślnicy, których znaczą liczbę stanowili złotnicy. Dało to początek nazwie ulicy – Zlatnicka.

20.00 Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

 

DZIEŃ 3

8.00 Śniadanie.

9.00 wyjazd do Skalnego Miasta Adrspach.

Skalne Miasto to jedna z największych atrakcji północnych Czech. Rozciągający się na ponad 17 hektarach skalny labirynt, stworzony przez tysiące iglic, maczug i wież z piaskowca, został odkryty dopiero 200 lat temu. Dzięki temu jego surowe piękno pozostaje niemal nienaruszone, a jego urok doceniany nie tylko przez turystów, ale i...filmowców. Otulone zimowym śniegiem wąwozy w Skalnym Mieście zagrały w końcu w hollywoodzkim hicie „Opowieści z Narnii!”. Spacer między wysokimi na ponad 100 metrów ścianami z piaskowca pozwala cieszyć się widokiem rozbudzających wyobraźnię formacji skalnych. Majestatyczny „Dzban”, portretowani na setkach pocztówek „Kochankowie” czy „Mysia Dziura” - wąska i nieco klaustrofobiczna szczelina.

Karpacz - Świątynia Wang. Świątynia Wang wybudowana została z sosny norweskiej na przełomie XII i XIII wieku, wykorzystując tylko złącza ciesielskie. Gdy kościółek zrobił się zbyt mały dla lokalnej społeczności mieszkańcy zdecydowali o budowie nowego. Aby pozyskać środki na budowę sprzedano stary kościół - nabył go Fryderyk Wilhelm IV - król Prus - dla muzeum w Berlinie. Kościół rozebrano i przewieziono do Berlina. Wówczas to, hrabina von Reden, namówiła króla, aby świątynia stanęła jednak w Karpaczu. Świątynia była dość mocno uszkodzona i wiele jej elementów trzeba było odtworzyć. Przy okazji rekonstrukcji, kościół lekko przebudowano, dodając krużganki oraz okna. Wybudowano również kamienną wieżę - dzwonnicę, miała ona dodatkowo chronić Kościół Wang przed intensywnymi wiatrami. Ostatecznie kościół oddano do użytku pod koniec lipca 1844 r.

20.00 Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

 

DZIEŃ 4

8.00 Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Drezna.

Drezno miasto we wschodnich Niemczech (Pogórze Zachodniosudeckie), położone nad Łabą. Stolica Saksonii i okręgu dyrekcyjnego Drezno (dawniej Rejencji Drezdeńskiej). Ten wyjątkowy klimat miasta sprawił, iż Drezno okrzyknięto "Florencją Północy". Ogromna ilość zabytków budowana przez Wettynów w XVII i XVIII w. nadaje temu miastu wyjątkowy, oryginalny charakter. 

Wyjazd w drogę powrotną do Kołobrzegu.

 

ŚWIADCZENIA

autokar klasy LUX (klimatyzacja, toaleta, fotele turystyczne, wysokie, z odchylanym oparciem, rozsuwane na boki, wyposażone w podłokietniki, podnóżki, stoliki, siatki, pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach)

- 3 noclegi 

- 3 obiadokolacje, 3 śniadania

- bilety wstępu

- opieka pilota/przewodnika

- ubezpieczenie 

CENA 995 zł + bilety wstępu 175 zł 

 

Opinie o wycieczce (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl