Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego

Dostępność: brak miejsc
Cena: 95,00 zł 95.00
ilość osoba
Zyskujesz 5 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Organizator: Biuro Podróży Partner
Kod produktu: SPN

Opis wycieczki

TERMIN: 10.07.2021 sobota

 

ŚWIADCZENIA:

- autokar klasy LUX (klimatyzacja, toaleta, fotele turystyczne, wysokie, z odchylanym oparciem, rozsuwane na boki, wyposażone w podłokietniki, podnóżki, stoliki, siatki, pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach)

- przewodnik na całej trasie,

- bilety wstępu do Muzeum Wsi Słowińskiej,

- realizujemy bon turystyczny

 

PROGRAM WYCIECZKI

 

08.00 Wyjazd z Kołobrzegu.

Darłowo - Jedyny nadmorski Zamek Książąt Pomorskich, Kościół Św. Gertrudy – perła gotyku skandynawskiego, Kościół Mariacki - wewnątrz cynowe sarkofagi księżnej Elżbiety szczecińskiej i Jadwigi oraz sarkofag księcia pomorskiego Eryka, prawnuka Kazimierza Wielkiego, króla Danii, Norwegii i Szwecji, Stare Miasto, Rynek z barokowym Ratuszem, liczne kamieniczki, Brama Miejska, Fontanna Rybaka.

Ustka - Jednym z najstarszych zabytków Ustki jest latarnia morska, która w obecnym kształcie funkcjonuje nieprzerwanie od 1892 roku. Ruchoma kładka nad kanałem portowym.

Kluki – Muzeum Wsi Słowińskiej to kilkanaście budynków mieszkalnych i gospodarczych pokazujących jak wyglądało życie i tradycje Słowińców na tych pięknych, ale niełatwych do życia ziemiach otoczonych bagnami i mokradłami. Choć nazywani są Słowińcami, tak naprawdę byli to Kaszubi Nadłebscy żyjący na terenie dzisiejszego Słowińskiego Parku Narodowego. Słowińcami nazwał ich rosyjski etnograf Aleksander Hilferding, który w XIX wieku odwiedził Kluki i tak już się przyjęło.

Czołpino - malowniczy szlak turystyczny przez wydmy Słowińskiego Parku Narodowego.

 

20.30 Przyjazd do Kołobrzegu.

Opinie o wycieczce (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl