Przewodnik turystyczny po Kołobrzegu 0
Przewodnik turystyczny po Kołobrzegu, zwiedzanie miasta Kołobrzeg  z przewodnikiem, Nina Albińska, usługa przewodnika, spacer z przewodnikiem, usługi przewodnickie, rezerwacja przewodnika, licencjonowany przewodnik

Przewodnik turystyczny po Kołobrzegu

Pobyt w Kołobrzegu kojarzy nam się głównie z morzem, plażą i słońcem. Jednak to piękne miasto ma o wiele więcej do zaoferowania turystom, niż tylko błogie lenistwo. Ponad 1000 lat historii zobowiązuje. Jak w najprostszy i najszybszy sposób zaznajomić się najważniejszymi faktami związanymi z miastem? Najlepszym sposobem jest skorzystanie z usług przewodnika turystycznego po Kołobrzegu.

Nieważne ile czasu spędzimy w Kołobrzegu, są takie miejsca, które możemy odnaleźć jedynie z przewodnikiem turystycznym. Tylko przewodnik po Kołobrzegu wie o takich rzeczach, o których turystom, a nawet mieszkańcom, nawet się nie śniło. Gdzie kryją się kołobrzeskie krasnale? Gdzie pochowany został najsłynniejszy kołobrzeski buntownik? Kim jest i gdzie przebywa „najstarsza kołobrzeżanka”? Co kryje się pod Pomnikiem Zaślubin? Kim był hrabia solny? Te i inne odpowiedzi otrzymacie od przewodnika po Kołobrzegu.

Zwiedzanie Kołobrzegu z przewodnikiem jest najlepszą okazją do odkrycia miasta w sposób nieszablonowy i niebanalny, którego nie znajdziecie w informatorach turystycznych. Przewodnik po Kołobrzegu gwarantuje nie tylko „suchą” wiedzę, ale również ciekawostki z życia mieszkańców, opowie miejskie anegdoty, przedstawi nie tylko dawne dzieje, ale i zaprezentuje turystom obecną sylwetkę miasta.

Z usług przewodnika turystycznego po Kołobrzegu skorzystać mogą nie tylko grupy, ale również turyści indywidualni. Nasza oferta zwiedzania jest elastyczna i dostosowana do potrzeb klienta.

 

Przykładowy plan wycieczki pieszej z przewodnikiem po Kołobrzegu (3 – 4 godz.)

Miejsce spotkania z przewodnikiem - Plac Ratuszowy

- krótki rys historyczny miasta i kołobrzeskiej „Starówki”

- zapoznanie się z kołobrzeskim ratuszem ( makiety ratuszy, herb Kołobrzegu, historia Jakuba Adebara)

- spacer po centrum miasta: kamienica kupiecka, wystawa plenerowa Muzeum Oręża Polskiego, Katedra, Pomnik Milenijny, Pałac Brunszwików, baszta lontowa, ulica Dubois, Skwer Pionierów, Plac 18 Marca, poczta, biblioteka, dawna łaźnia miejska

- Wyspa Solna: źródełko solne, port jachtowy, marina, reduta Morast

- Most Portowy

- Skwer Koncertów Porannych: bindaż, rzeźby Aliny Ślesińskiej

- Port: nabrzeże pasażerskie, latarnia morska, fort Ujście, Pomnik Stanisława Mieszkowskiego,  Pomnik Małego Rybaka

Zakończenie wycieczki.

 

 

W trakcie pobytu w porcie istnieje możliwość rejsu statkiem (nasz przewodnik dysponuje biletami w promocyjnej cenie), wejścia na latarnię morską, spaceru po falochronie czy spaceru po Bulwarze Szymańskiego z kołobrzeskim molo. Przewodnik turystyczny po Kołobrzegu wskaże również miejsca, gdzie wypić najlepszą kawę, zjeść pyszne gofry czy świeżą rybę.

Koszt zwiedzania miasta z przewodnikiem po Kołobrzegu uzależniony jest od ilości uczestników i czasu trwania imprezy (od 150 do 250 zł).

Zapraszamy grupy zorganizowane i turystów indywidualnych do zwiedzania Kołobrzegu z przewodnikiem turystycznym.

Umówienie terminu i godziny zwiedzania możliwe jest pod numerem 502 058 638Nina Albińska, przewodnik turystyczny i pilot wycieczek.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl