Uzdrowisko Kołobrzeg wycieczki
Uzdrowisko Kołobrzeg, Perła Bałtyku, Mewa I, II, III, IV, wycieczki dla kuracjuszy, wycieczki jednodniowe, sanatorium, Mesko, Verano, Amber, Lech, Bałtyk, MSWiA, Magnolia, Willa Fortuna,

Uzdrowisko Kołobrzeg posiada największą bazę noclegową w Polsce. Poza ekskluzywnymi hotelami, które spełniają najwyższe standardy, w uzdrowisku Kołobrzeg funkcjonuje około czterdzieści obiektów sanatoryjnych, które mają podpisane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w ramach lecznictwa uzdrowiskowego. Ich największą zaletą jest położenie. Większość z nich znajduje się w odległości nie większej niż 500 metrów od morza, dzięki czemu kuracjusze mogą spędzić na plaży każdą wolną chwilę. Lecznictwo w uzdrowisku Kołobrzeg polega głównie na świadczeniu zabiegów w oparciu o borowinę i solankę, jednak coraz więcej sanatoriów poszerza wachlarz usług o zabiegi spa, fizjoterapie, terapie manualne, tworząc Kołobrzeg polską stolicą spa.

Dbając o komfort kuracjuszy, sanatoria świadczą wiele usług dodatkowych. W wielu obiektach uzdrowiskowych, goście mogą na miejscu skorzystać z usług fryzjera czy kosmetyczki, a pracownik concierge potrafi rozwiązać każdy problem gościa, zanim tak naprawdę się pojawi. W sanatoriach funkcjonują kawiarnie, które oprócz pysznej kawy, oferują kuracjuszom bogate programy artystyczne, a wolnym czasie goście mogą skorzystać z usług miejscowego biura podróży, by wybrać się na wycieczkę po Kołobrzegu czy np. do Berlina.

Od wielu lat kuracjusze przebywający w uzdrowisku Kołobrzeg korzystają z oferty naszego biura, wykupując wycieczki za pośrednictwem naszej strony internetowej bppartner.pl. Dbając o komfort naszych turystów, ustalamy indywidualnie godzinę i miejsca odjazdu np. kuracjusze z sanatorium San i Verano wsiadają do autokaru z ulicy Kościuszki, więc sprzed samych wyjść z obiektu. Jest to niezwykle ważne, gdyż wyjazdy na wycieczki do Berlina, Poczdamu i Stralsundu mają miejsce o wczesnych godzinach porannych i goście nie muszą się martwić o to, jak dostać się na miejsce zbiórki. Biorąc pod uwagę fakt, iż ośrodki sanatoryjne w uzdrowisku Kołobrzeg oddalone są od siebie nawet o 3 kilometry (sanatorium Arkasanatorium Bałtyk) , odjazd sprzed obiektu jest dużym udogodnieniem.

Na początku pobytu sanatoryjnego, zachęcamy kuracjuszy do skorzystania z wycieczki po Kołobrzegu. Organizowana jest ona w godzinach popołudniowych, w czasie kiedy kuracjusze są już po zabiegach. Jest to najlepsza forma zapoznania się nie tylko z historią miasta, ale również z całym uzdrowiskiem Kołobrzeg. Trasa wycieczki przebiega wzdłuż ulicy Zdrojowej (sanatorium Muszelka , Chalkozyn, Gryf, Willa Fortuna), a następnie ulicy Chopina (sanatorium Mesko, „Perła Bałtyku”), a także wzdłuż ulicy Kościuszki (sanatorium Koral, Verano, San, Mega, Amber) , aż do Arki.

Arka to przede wszystkim czterogwiazdkowy hotel, ale posiada również dużą część pokoi przeznaczonych dla kuracjuszy z Narodowego Funduszu Zdrowia. W związku z tym, iż obiekt oddalony jest od centrum dzielnicy uzdrowiskowej o około 2 kilometry, posiada na swym terenie wszelkie udogodnienia m.in. basen, siłownię, kort tenisowy. Powstały one głównie z myślą o gościach hotelowych, natomiast kuracjusze mogą z nich korzystać za dodatkową opłatą. Jedną z największych atrakcji Arki jest kawiarnia Eleven Club z obrotową podłogą. Jej usytuowanie na 11 piętrze budynku, a także olbrzymie, panoramiczne okno zapewniają jeden z najpiękniejszych widoków w mieście.

Równie piękny widok roztacza się z kawiarni „Widokówka”, usytuowanej na 12 piętrze sanatorium Perła Bałtyku. Korzystając z usług kawiarni, widok ma się „w cenie”, natomiast jeśli tylko chcemy się nacieszyć niezwykłą panoramą i zrobić pamiątkowe zdjęcia, wówczas należy uiścić niewielką opłatę. Kolejną sanatoryjną kawiarnią, którą zapewne odwiedził każdy kuracjusz będący w sanatorium, jest „okrągła” kawiarnia w sanatorium Bałtyk. W przeciwieństwie do wymienionych wcześniej lokali, nie jest ona usytuowana na dużych wysokościach, ale widok na kołobrzeskie molo i plażę pełną turystów, całkowicie to rekompensuje.

Zwiedzając uzdrowisko Kołobrzeg, warto odnaleźć prawdziwe perły architektoniczne. Niestety w czasie ostatniej wojny, większość obiektów uzdrowiskowych została zniszczona, więc dominują tu budynki z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Oczywiście na przestrzeni lat zostały one przebudowane tak, by nie tylko sprostać wymaganiom dzisiejszych kuracjuszy, ale i konkurować z powstającymi obecnie, nowoczesnymi hotelami („Bałtyk”, „Lech”, „Perła Bałtyku”, „San”, „Verano” – dawny „Węgiel Brunatny” czy wspominana wcześniej „Arka”). Po przedwojennym kurorcie pozostały nieliczne budynki m.in. obecne sanatorium „Mewa I”, Mewa II”, „Mewa III”, „Mewa IV”, „Mewa V”, „Słoneczko” czy „Jantar”. „Słoneczko” jest obecnie sanatorium dziecięcym. Na jego terenie funkcjonuje szkoła podstawowa i liceum, boiska sportowe i place zabaw. „Jantar” to obecnie luksusowy hotel i spa. jest jednym z piękniejszych budynków kołobrzeskich, Jego secesyjna architektura przypomina, iż przed wojną Kołobrzeg określano mianem „Perły Bałtyku”. Natomiast budynki „Mewa I - V” są typowymi sanatoriami. Największym ich atutem jest położenie (zaledwie kilka kroków do parku nadmorskiego i ok. 100 metrów do plaży) oraz kameralność. Poszczególne „Mewy” mogą pomieścić ok. 70 kuracjuszy, dzięki czemu są idealnym miejscem do wyciszenia się i odpoczynku.

Będąc w dowolnym sanatorium uzdrowiska Kołobrzeg, warto skorzystać z oferty Biura Podróży Partner, by poznać nie tylko samo miasto ale i jego piękną okolicę. Oferowane wycieczki zostały przygotowane przede wszystkim z myślą o kuracjuszach. Kiedyś nawet, pewna grupa turystów stwierdziła, że są one dopełnieniem ich 21 dniowego turnusu rehabilitacyjnego!

 

Co warto wiedzieć zapisując się na wycieczki w Biurze Podróży Partner?

Przede wszystkim wszystkie wycieczki są jednodniowe, ich czas trwania jest różny w zależności od wybranej oferty, ale nie wychodzi poza czas od godz.6.00 do godz.22.00.

Wycieczki 3-4 godzinne odbywają się w tygodniu, zazwyczaj między obiadem i kolacją w sanatorium. I tak dla przykładu:

Wycieczka po Kołobrzegu odbywa się we wtorki w godz. 14.20 – 17.00

Wycieczka do Koszalina z górą Chełmską odbywa się w soboty w godz. 14.00 – 18.00

Wycieczka do Ogrodów Hortulus dobywa się w piątki w godz. 14.20 – 18.00

Wycieczka po okolicach Kołobrzegu odbywa się w środy w godz. 14.00 – 18.00

Niektóre sanatoria wydają posiłki na dwie zmiany, wówczas zdarza się sytuacja, iż część gości ma zaplanowany obiad na godz. 14.00 czy kolację na godz.17.00. Nie stanowi to jednak problemu, gdyż w trosce o komfort swoich kuracjuszy, obsługa kelnerska przekłada godzinę posiłków zgodnie z życzeniem gościa.

Wycieczki 9-10 godzinne organizowane są w niedziele i dni świąteczne (czyli w dni wolne od zabiegów). Dla przykładu, wycieczki do Świnoujścia i Szczecina odbywają się w niedziele w godz. 8.00 -17.30. Wówczas posiłki kuracjuszy również wydawane są w innych godzinach. Śniadanie zazwyczaj serwowane jest uczestnikom wycieczki o godz. 7.15, a kolacja o godz.18.00. Natomiast w ramach obiadu, kuracjusz – turysta otrzymuje prowiant.

Największą popularnością wśród kuracjuszy cieszą się jednak wycieczki do Berlina, Poczdamu i Stralsundu. Są to wycieczki całodniowe, trwające od godz.6.00 do godz. 21.30 i wówczas uczestnicy nie korzystają z posiłków w sanatorium. Istnieje możliwość zamówienia prowiantu za całodniowe wyżywienie. Taki prowiant zazwyczaj odbiera się dzień wcześniej przy kolacji. W wielu sanatoriach mamy możliwość zgłoszenia wycieczkowiczów do prowiantu, natomiast w części obiektów należy to zrobić indywidualnie na jadalni z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Kolejnym udogodnieniem jest miejsce zbiórki na wycieczkę. Ustalane jest ono indywidualnie dla każdego sanatorium tak, by kuracjusze w ciągu kilku minut mogli na nie dotrzeć. Przykładowe miejsca wyjazdu to ul. Chopina przy sanatorium Mesko, ul. Norwida przy sanatorium Niwa czy ul. Mickiewicza przy sanatorium MSWiA.

Wycieczki dla kuracjuszy dostosowane są pod każdym względem do możliwości uczestników. Zależy nam nie tylko na realizacji programu imprezy, ale przede wszystkim na komforcie i zadowoleniu naszych turystów. Biorąc pod uwagę różne dolegliwości zdrowotne, tempo prowadzonych wycieczek jest zawsze dostosowane do możliwości grupy. Mając problemy z chodzeniem zalecamy zabranie ze sobą kijków, a nawet wózka inwalidzkiego. W przypadku choroby lokomocyjnej istnieje możliwość wykupienia miejsca z przodu autokaru. Jest to koszt 20 zł.

Wiemy, jak ważnym elementem wycieczki jest sama podróż autokarem. Dlatego przy realizacji usługi korzystamy z nowoczesnych autokarów, posiadających komfortowe fotele, klimatyzację czy toaletę.

Olbrzymim atutem naszych wycieczek jest również personel. Doświadczeni kierowcy i najlepsi przewodnicy dbają o to, by wycieczka z Biurem Podróży Partner była niezapomniana.

 

Jak zarezerwować wycieczkę?

O rezerwacji wycieczki warto pomyśleć jeszcze przed przyjazdem do sanatorium, gdyż cieszą się one dużą popularnością. Wystarczy dokonać zakupu poprzez stronę internetową bppartner.pl, bądź złożyć rezerwację telefoniczną pod numerem 602 664 524.

Szczegółowe programy wycieczek umieszczone są na naszej stronie internetowej bppartner.pl w zakładce wycieczki dla kuracjuszy.

Zapraszamy Państwa serdecznie!

 

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl