Wycieczka autokarowa do Berlina

Dostępność: średnia ilość miejsc
Cena: 170,00 zł 170.00
ilość osoba
Zyskujesz 15 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 3.31892
Organizator: Biuro Podróży Partner
Kod produktu: WK 10

Opis wycieczki

 

ŚWIADCZENIA

- autokar klasy LUX (klimatyzacja, toaleta, fotele turystyczne, wysokie, z odchylanym oparciem, rozsuwane na boki, wyposażone w podłokietniki, podnóżki, stoliki, siatki, pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach)

- opieka pilota - przewodnika na całej trasie

- ubezpieczenie KL 40'000zł (PZU Wojażer)

- ubezpieczenie NNW 20'000zł (PZU Wojażer)

 

PROGRAM WYCIECZKI DO BERLINA

06.20 Wyjazd z Kołobrzegu

10.20 Przyjazd do Berlina. Zwiedzanie miasta.

Plac Aleksandra – niegdyś centrum Berlina Wschodniego. Został nazwany na cześć cara Rosji Aleksandra I, przez berlińczyków nazywany jest w skrócie Alex. Plac codziennie odwiedzany jest przez ponad 300 000 osób. Wieża telewizyjna wybudowana w 1969 r. duma, radość i symbol NRD, najwyższa budowla całych Niemiec, najwyższa w Unii Europejskiej . Berlińczycy przezwali ją „teleszparagiem”. Na betonowym trzonie o masie 26 tyś. ton na wysokości 207 m znajduje się metalowa kula, mieszcząca taras widokowy oraz kawiarnię z obrotową podłogą.

Kościół Mariacki gotycka świątynia wzniesiona w 1380 r. Gotycki kościół, który przetrwał II wojnę światową. Najważniejszym dziełem sztuki jest znajdujące się wewnątrz 22-metrowe średniowieczne (XV w.) makabryczne malowidło ścienne „Taniec śmierci” i ambona z alabastru wykonana przez Andreasa Schlutera.

Neobarokowa fontanna Neptuna dzieło Reinholda Begasa, zamówiona w 1891 r. przez rajców miasta.

Czerwony Ratusz neorenesansowa budowla ukończona 1870 r. jest politycznym sercem Berlina. Nazwa wiąże się z kolorem elewacji a nie z politycznymi sympatiami miasta. Wieża zegarowa ma 74 m wysokości i na szczycie powiewa flaga miejska z niedźwiadkiem – symbolem miasta. 

Wyspa Muzeów skupia pięć placówek muzealnych, od 1999 roku wpisana jest na listę dziedzictwa Unesco. Są to Pergamonmuseum /Brama z Miletu, Pałac Pustynny Mszatta, pokój z Aleppo, ołtarz pergameński/ Muzeum Stare z kolekcją sztuki antycznej, Stara Galeria Narodowa z obrazami francuskich impresjonistów, Muzeum Nowe /popiersie Nefretete/, Bode Muzeum.

Katedra Berlińska najważniejsza świątynia ewangelicka w Niemczech. Zbudowana w 1905 roku w stylu neorenesansu włoskiego. Był to kościół królewski Hohenzollernów. Krypta z 94 trumnami członków rodziny królewskiej. 

Aleja Pod Lipami powstała w XVII w. Łączyła pałac królewski z terenami łowieckimi. W XIX w. porównywana do pól elizejskich w Paryżu. Wzdłuż alei wiele reprezentacyjnych budowli: Zbrojownia wyb. w 1705 roku w stylu barokowym. Obecnie mieści Niemieckie Muzeum Historyczne, Odwach neoklasyczny, zbudowany w 1818 roku jako odwach straży królewskiej. Zaprojektowany przez Karla Fryderyka Schinkla. Obecnie jest to Pomnik poświęcony ofiarom wszelkich dyktatur.

Uniwersytet Humboldta zał. w 1810 roku jako najstarszy berliński uniwersytet. Liczy ok. 40 tyś. studentów. Wykładało tu 29 laureatów nagrody Nobla, m.in. Albert Einstein.

Opera /Niemiecka Opera Narodowa/ proj. Knobelsdorfa, wyb. 1743 r. , Pomnik konny Fryderyka II, proj. Daniela Raucha, wykonany w 1852 roku. , Kościół Św. Jadwigi to najważniejsza świątynia katolicka w Berlinie. Wybudowana w 1774 r. po zajęciu Śląska przez Prusaków, konsekrowana przez arcybiskupa Ignacego Krasickiego.

Plac Żandarmerii założony w XVII w. i nazwany na cześć Hugenotów którzy przybyli do Berlina po wojnie 30 – letniej. Obecnie jedno z najpiękniejszych miejsc w Berlinie. Katedra Francuska wzniesiona w stylu barokowym /1705/ jako kościół dla berlińskiej gminy kalwińskiej. Obecnie mieści Muzeum Hugenotów z oryginalnym Edyktem poczdamskim, który nadawał prawa Hugenotom w Brandenburgii po wojnie 30 -letniej. Katedra Niemiecka wzniesiona cztery lata później jako kościół ewangelicko – augsburski. Obecnie mieści Muzeum Demokracji Niemieckiej. Sala Koncertowa jeden z najpiękniejszych projektów Karla Fridricha Schinkla, wzniesiona pierwotnie jako teatr. Budynek posłużył jako scenografia dla wielu hollywoodzkich produkcji m.in. „W 80 dni dookoła świata…” Przed budynkiem stoi pomnik Schillera, słynnego dramaturga /”Wilhelm Tell”, „Oda do radości”/

Pomnik Holokaustu – Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Zajmuje 2 ha powierzchni i składa się 2711 betonowych stel. Jeden z największych pomników w Europie. Stoi niedaleko dawnej dzielnicy rządowej III Rzeszy Hitlera. Pod pomnikiem znajduje się Centrum Informacji – Muzeum Holokaustu.

Brama Brandenburska wzniesiona jako brama miejska w 1795 roku. Proj. Karla Gontarda Langhasa. Wzorowana na budowlach starożytnej Grecji. Zamyka ona od zachodu Aleję pod Lipami. Symbol Berlina. Na Bramie znajduje się kopia kwadrygi /oryginał zniszczony w czasie II wojny światowej - zachował się tylko jeden łeb konia/. 

Reichstag – Niemiecki Bundestag, budynek parlamentu z 1891 roku na którym widnieje napis „ Dem Deutsche Volke” / narodowi niemieckiemu/. Przebudowany po zjednoczeniu Niemiec przez Normana Fostera, znanego na całym świecie architekta. Foster zachował oryginalną fasadę budynku natomiast unowocześnił wnętrze. Zaprojektował na budynku kopułę w której znajduje się taras widokowy. 

Urząd Kanclerski – projekt budynku powstał za kanclerza Kolla, a pierwszym gospodarzem był Schreder. Gmach jest osiem razy większy od Białego Domu w Waszyngtonie. Nazywany „pralką Angeli Merkel” ze względu na olbrzymie wgłębienie w dachu budynku, przypominające bęben pralki.

Kolumna Zwycięstwa wzniesiona w 1876 roku by upamiętnić pruskie zwycięstwa w wojnach nad Francją, Danią i Austrią. Pierwotnie stała przed Reichstagiem ale Albert Speer przeniósł ją na rondo Wielkiej Gwiazdy i stoi tam do dziś. To na niej powiewały biało -czerwone flagi w 1945 roku umieszczone przez żołnierzy I Dywizji Kościuszkowskiej. 

Pałac Bellevue „ Piękny widok” wzniesiony w XVIII w stylu klasycystycznym w. dla brata Fryderyka II. Zrekonstruowany po wojnie pełni siedzibę prezydenta Niemiec.

Dzwonnica to zespół 67 dzwonów różnej wielkości. Wybudowana z okazji 750 rocznicy nadania praw miejskich Berlinowi.

Dom Kultur Świata wzniesiony w 1957 roku jako dar Amerykanów dla mieszkańców Berlina Zachodniego. Nazywana „ciężarną ostrygą” ze względu na parabolicznie wygięty dach.

Pałac Charlottenburg budowany od 1695 roku jako letnia rezydencja królów pruskich. z inicjatywy pruskiej księżniczki Zofii Charlotty. Obecnie stanowi muzeum prezentujące zabytkowe komnaty, sale balowe, galerię obrazów, bibliotekę, a także Muzeum Archeologiczne z kopią skarbu Schliemana. Na potrzeby pałacu wybudowano Bursztynową Komnatę. 

Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma wzniesiony pod koniec XIX w. w stylu neoromańskim jako kościół ewangelicki. To w nim Marlena Dietrich wzięła ślub. Po wojnie zachowała się tylko wieża kościelna, zabezpieczona jako trwała ruina ku przestrodze by każdy pamiętał, co niosą za sobą wojny.

Plac Poczdamski przed wojną istniało tam najruchliwsze skrzyżowanie w mieście. Po wojnie miejsce to przestało istnieć. Obecnie stanowi nowoczesną dzielnicę miasta, która powstawała od zjednoczenia Niemiec. Na architekturę placu składa się: Sony Center z futurystyczną kopułą, kwartał Daimler-Chrysler z luksusowymi hotelami, kasynem, Berlin Palaist serce festiwalu filmowego Berlinare.

Mur Berliński wzniesiony w 1961 roku. Otaczał cały Berlin zachodni. Pilnie strzeżony przez żołnierzy NRD. Stanowił barierę uniemożliwiającą ucieczkę obywateli NRD do Berlina zachodniego. Do dnia dzisiejszego zachowały się w Berlinie oryginalne fragmenty muru. Checkpoint Charlie w czasach zimnej wojny było to jedno z ośmiu przejść granicznych między Berlinem wschodnim i zachodnim. Przeznaczone dla dyplomatów i wojskowych. Miejsce ucieczek na stroną zachodnią. Obecnie jest atrakcją turystyczną opatrzoną ostrzeżeniem: „Opuszczasz sektor amerykański”.

Czas wolny - 1 godz. w okolicach Dworca Zoo;

21.00 powrót do Kołobrzegu.

 

 OPIS WYCIECZKI DO BERLINA

Przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem z toaletą 3 godz.(260km) jazdy w jedną stronę do Berlina. W autokarze nie ma przydzielonych miejsc. Na postojach w autokarze serwowana jest odpłatna gorąca kawa i herbata. Na trasie 20-minutowa przerwa na bezpłatną toaletę na stacji Orlen w Kołbaskowie z kantorem wymiany walut. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem od godziny 10.20 do 16.30. Chodzenie po mieście w tempie spacerowym, nie wymaga dużego wysiłku. Najdłuższy spacer po mieście trwa 1 godzinę. Do kolejnych punktów zwiedzania podwozi nas autokar. Czas wolny do własnej dyspozycji od ok. godz. 14.00 do 15.00 w okolicach dworca ZOO, sklepy z pamiątkami, kawiarnie, czynny supermarket spożywczo-chemiczny. Program imprezy nie obejmuje żadnych dodatkowych kosztów wstępu do obiektów. Przykładowe ceny w Berlinie: toaleta 0,70€, kartka pocztowa 0,50€, znaczek pocztowy 0,65€, kiełbaska curry w bułeczce 2,50€, kawa 1,80€. Powrót z wycieczki przed godz. 21.00.

 

Informacja telefoniczna:  577 730 222, 502 058 638 w godz. 9.00-18.00

 

 


Wycieczka jednodniowa do Berlina z Kołobrzegu, wycieczka do Berlina z Ustronia Morskiego, wycieczka do Berlina z Dźwirzyna, wyciecieczka do Berlina z Sarbinowa, wycieczka do Berlina z Połczyna Zdroju, wycieczka do Berlina z Grzybowa, wycieczka do Berlina z Pogorzelicy, wycieczka do Berlina z Niechorza, wycieczka do Berlina z Trzebiatowa, wycieczka do Berlina z Gryfic, wycieczka do Berlina z Karlina, wycieczka do Berlina z Białogardu, wycieczka do Berlina z Koszalina, wycieczka do Berlina z Mielna, wycieczka do Berlina z Sianożęt, wycieczka do Berlina z Mrzeżyna, wycieczka do Berlina z Rogowa, wycieczka do Berlina z Trzęsacza, wycieczka do Berlina z Pustkowa, wycieczka do Berlina z Pobierowa, wycieczka do Berlina z Dziwnówka, wycieczka do Berlina z Dziwnowa, wycieczka do Berlina z  Kamienia Pomorskiego, wycieczka do Berlina z Goleniowa, wycieczka do Berlina z Nowogardu, wycieczka do Berlina z Płot, wycieczka do Berlina ze Szczecina.

 

Wycieczki powiązane

Opinie o wycieczce (7)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

21 września 2020

Bardzo fajna wycieczka, miła pani przewodnik i kierowca p. Tomasz który wsadził mnie tam gdzie chcialem. Pani z biura na Messenger ustaliła dla mnie gdzie mam podjechać bo nocowałem daleko od Kołobrzegu. Pełen profesjonalizm i pomoc ! Dziękuję:)

29 maja 2022

Wycieczka fantastyczna. Wygodny profesjonalny transport. Super Pani przewodnik. Berlin w pigułce. Mieszkam pod Kołobrzegiem i jadąc prywatnie nigdy bym tyle nie dowiedział się nie zobaczył. A na pewno w tej cenie. Super oferta na niedzielę nawet dla mieszkańców Kołobrzegu i okolic.

19 czerwca 2022

Sprawnie , komfortowy autokar Silny punkt to profesjonalny , ciekawie , z humorem opowiadający PILOT . 5,0

20 czerwca 2022

Sprawnie , dobrze zorganizowane Zaangażowany i barwnie opowiadajacy Przewodnik.Warto

12 sierpnia 2022

Wspaniałe zorganizowana wycieczka. Bogaty program, ktory obejmował najważniejsze zabytki i miejsca warte obejrzenia. Dziękujemy Pani Przewodniczce, która swoją wiedzą i prefosjalizmem zapoznała uczestników z historią i życiem codziennym naszych sąsiadów. Dziekujemy raz jeszcze!

5 września 2022

Autokar w porządku , wygodny. Pilot o dużej wiedzy historycznej w ciekawy sposób i z zaangażowaniem opowiadał o zabytkach Berlina a także ciekawostkach związanych z tym miastem. Wycieczka skoncentrowana na kilku najważniejszych punktach miasta . Niewiele spaceru , część zabytków oglądana z pokładu autobusu. Nie obejmowała zwiedzania żadnych obiektów wewnątrz , po prostu nie było na to czasu.

7 lutego 2023

Wycieczka z Kołobrzegu do Berlina 05.02.2023.Dobrze zorganizowana wycieczka jednodniowa.Pilotka Pani Nina świetnie opowiada i zna bardzo dobrze historię zwiedzanych miejsc i nie tylko.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl