Wycieczka autokarowa do Berlina

Dostępność: duża ilość miejsc
Cena: 150,00 zł 150.00
ilość osoba
Zyskujesz 15 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 3.47827
Organizator: Biuro Podróży Partner
Kod produktu: WK 10

Opis wycieczki

 

ŚWIADCZENIA

- autokar klasy LUX (klimatyzacja, toaleta, fotele turystyczne, wysokie, z odchylanym oparciem, rozsuwane na boki, wyposażone w podłokietniki, podnóżki, stoliki, siatki, pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach)

- opieka pilota - przewodnika na całej trasie

- ubezpieczenie KL 40'000zł (PZU Wojażer)

- ubezpieczenie NNW 20'000zł (PZU Wojażer)

 

PROGRAM WYCIECZKI

06.20 Wyjazd z Kołobrzegu

10.20 Przyjazd do Berlina. Zwiedzanie miasta.

Plac Aleksandra – niegdyś centrum Berlina Wschodniego. Został nazwany na cześć cara Rosji Aleksandra I, przez berlińczyków nazywany jest w skrócie Alex. Plac codziennie odwiedzany jest przez ponad 300 000 osób. Wieża telewizyjna wybudowana w 1969 r. duma, radość i symbol NRD, najwyższa budowla całych Niemiec, najwyższa w Unii Europejskiej . Berlińczycy przezwali ją „teleszparagiem”. Na betonowym trzonie o masie 26 tyś. ton na wysokości 207 m znajduje się metalowa kula, mieszcząca taras widokowy oraz kawiarnię z obrotową podłogą.

Kościół Mariacki gotycka świątynia wzniesiona w 1380 r. Gotycki kościół, który przetrwał II wojnę światową. Najważniejszym dziełem sztuki jest znajdujące się wewnątrz 22-metrowe średniowieczne (XV w.) makabryczne malowidło ścienne „Taniec śmierci” i ambona z alabastru wykonana przez Andreasa Schlutera.

Neobarokowa fontanna Neptuna dzieło Reinholda Begasa, zamówiona w 1891 r. przez rajców miasta.

Czerwony Ratusz neorenesansowa budowla ukończona 1870 r. jest politycznym sercem Berlina. Nazwa wiąże się z kolorem elewacji a nie z politycznymi sympatiami miasta. Wieża zegarowa ma 74 m wysokości i na szczycie powiewa flaga miejska z niedźwiadkiem – symbolem miasta.

Wyspa Muzeów skupia pięć placówek muzealnych, od 1999 roku wpisana jest na listę dziedzictwa Unesco. Są to Pergamonmuseum /Brama z Miletu, Pałac Pustynny Mszatta, pokój z Aleppo, ołtarz pergameński/ Muzeum Stare z kolekcją sztuki antycznej, Stara Galeria Narodowa z obrazami francuskich impresjonistów, Muzeum Nowe /popiersie Nefretete/, Bode Muzeum.

Katedra Berlińska najważniejsza świątynia ewangelicka w Niemczech. Zbudowana w 1905 roku w stylu neorenesansu włoskiego. Był to kościół królewski Hohenzollernów. Krypta z 94 trumnami członków rodziny królewskiej.

Aleja Pod Lipami powstała w XVII w. Łączyła pałac królewski z terenami łowieckimi. W XIX w. porównywana do pól elizejskich w Paryżu. Wzdłuż alei wiele reprezentacyjnych budowli: Zbrojownia wyb. w 1705 roku w stylu barokowym. Obecnie mieści Niemieckie Muzeum Historyczne, Odwach neoklasyczny, zbudowany w 1818 roku jako odwach straży królewskiej. Zaprojektowany przez Karla Fryderyka Schinkla. Obecnie jest to Pomnik poświęcony ofiarom wszelkich dyktatur.

Uniwersytet Humboldta zał. w 1810 roku jako najstarszy berliński uniwersytet. Liczy ok. 40 tyś. studentów. Wykładało tu 29 laureatów nagrody Nobla, m.in. Albert Einstein.

Opera /Niemiecka Opera Narodowa/ proj. Knobelsdorfa, wyb. 1743 r. , Pomnik konny Fryderyka II, proj. Daniela Raucha, wykonany w 1852 roku. , Kościół Św. Jadwigi to najważniejsza świątynia katolicka w Berlinie. Wybudowana w 1774 r. po zajęciu Śląska przez Prusaków, konsekrowana przez arcybiskupa Ignacego Krasickiego.

Plac Żandarmerii założony w XVII w. i nazwany na cześć Hugenotów którzy przybyli do Berlina po wojnie 30 – letniej. Obecnie jedno z najpiękniejszych miejsc w Berlinie. Katedra Francuska wzniesiona w stylu barokowym /1705/ jako kościół dla berlińskiej gminy kalwińskiej. Obecnie mieści Muzeum Hugenotów z oryginalnym Edyktem poczdamskim, który nadawał prawa Hugenotom w Brandenburgii po wojnie 30 -letniej. Katedra Niemiecka wzniesiona cztery lata później jako kościół ewangelicko – augsburski. Obecnie mieści Muzeum Demokracji Niemieckiej. Sala Koncertowa jeden z najpiękniejszych projektów Karla Fridricha Schinkla, wzniesiona pierwotnie jako teatr. Budynek posłużył jako scenografia dla wielu hollywoodzkich produkcji m.in. „W 80 dni dookoła świata…” Przed budynkiem stoi pomnik Schillera, słynnego dramaturga /”Wilhelm Tell”, „Oda do radości”/

Pomnik Holokaustu – Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Zajmuje 2 ha powierzchni i składa się 2711 betonowych stel. Jeden z największych pomników w Europie. Stoi niedaleko dawnej dzielnicy rządowej III Rzeszy Hitlera. Pod pomnikiem znajduje się Centrum Informacji – Muzeum Holokaustu.

Brama Brandenburska wzniesiona jako brama miejska w 1795 roku. Proj. Karla Gontarda Langhasa. Wzorowana na budowlach starożytnej Grecji. Zamyka ona od zachodu Aleję pod Lipami. Symbol Berlina. Na Bramie znajduje się kopia kwadrygi /oryginał zniszczony w czasie II wojny światowej - zachował się tylko jeden łeb konia/.

Reichstag – Niemiecki Bundestag, budynek parlamentu z 1891 roku na którym widnieje napis „ Dem Deutsche Volke” / narodowi niemieckiemu/. Przebudowany po zjednoczeniu Niemiec przez Normana Fostera, znanego na całym świecie architekta. Foster zachował oryginalną fasadę budynku natomiast unowocześnił wnętrze. Zaprojektował na budynku kopułę w której znajduje się taras widokowy.

Urząd Kanclerski – projekt budynku powstał za kanclerza Kolla, a pierwszym gospodarzem był Schreder. Gmach jest osiem razy większy od Białego Domu w Waszyngtonie. Nazywany „pralką Angeli Merkel” ze względu na olbrzymie wgłębienie w dachu budynku, przypominające bęben pralki.

Kolumna Zwycięstwa wzniesiona w 1876 roku by upamiętnić pruskie zwycięstwa w wojnach nad Francją, Danią i Austrią. Pierwotnie stała przed Reichstagiem ale Albert Speer przeniósł ją na rondo Wielkiej Gwiazdy i stoi tam do dziś. To na niej powiewały biało -czerwone flagi w 1945 roku umieszczone przez żołnierzy I Dywizji Kościuszkowskiej.

Pałac Bellevue „ Piękny widok” wzniesiony w XVIII w stylu klasycystycznym w. dla brata Fryderyka II. Zrekonstruowany po wojnie pełni siedzibę prezydenta Niemiec.

Dzwonnica to zespół 67 dzwonów różnej wielkości. Wybudowana z okazji 750 rocznicy nadania praw miejskich Berlinowi.

Dom Kultur Świata wzniesiony w 1957 roku jako dar Amerykanów dla mieszkańców Berlina Zachodniego. Nazywana „ciężarną ostrygą” ze względu na parabolicznie wygięty dach.

Pałac Charlottenburg budowany od 1695 roku jako letnia rezydencja królów pruskich. z inicjatywy pruskiej księżniczki Zofii Charlotty. Obecnie stanowi muzeum prezentujące zabytkowe komnaty, sale balowe, galerię obrazów, bibliotekę, a także Muzeum Archeologiczne z kopią skarbu Schliemana. Na potrzeby pałacu wybudowano Bursztynową Komnatę.

Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma wzniesiony pod koniec XIX w. w stylu neoromańskim jako kościół ewangelicki. To w nim Marlena Dietrich wzięła ślub. Po wojnie zachowała się tylko wieża kościelna, zabezpieczona jako trwała ruina ku przestrodze by każdy pamiętał, co niosą za sobą wojny.

Plac Poczdamski przed wojną istniało tam najruchliwsze skrzyżowanie w mieście. Po wojnie miejsce to przestało istnieć. Obecnie stanowi nowoczesną dzielnicę miasta, która powstawała od zjednoczenia Niemiec. Na architekturę placu składa się: Sony Center z futurystyczną kopułą, kwartał Daimler-Chrysler z luksusowymi hotelami, kasynem, Berlin Palaist serce festiwalu filmowego Berlinare.

Mur Berliński wzniesiony w 1961 roku. Otaczał cały Berlin zachodni. Pilnie strzeżony przez żołnierzy NRD. Stanowił barierę uniemożliwiającą ucieczkę obywateli NRD do Berlina zachodniego. Do dnia dzisiejszego zachowały się w Berlinie oryginalne fragmenty muru. Checkpoint Charlie w czasach zimnej wojny było to jedno z ośmiu przejść granicznych między Berlinem wschodnim i zachodnim. Przeznaczone dla dyplomatów i wojskowych. Miejsce ucieczek na stroną zachodnią. Obecnie jest atrakcją turystyczną opatrzoną ostrzeżeniem: „Opuszczasz sektor amerykański”.

Czas wolny - 1 godz. w okolicach Dworca Zoo;

21.00 powrót do Kołobrzegu.

 

 OPIS WYCIECZKI

Przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem z toaletą 3 godz.(260km) jazdy w jedną stronę do Berlina. W autokarze nie ma przydzielonych miejsc. Na postojach w autokarze serwowana jest odpłatna gorąca kawa i herbata. Na trasie 20-minutowa przerwa na bezpłatną toaletę na stacji Orlen w Kołbaskowie z kantorem wymiany walut. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem od godziny 10.20 do 16.30. Chodzenie po mieście w tempie spacerowym, nie wymaga dużego wysiłku. Najdłuższy spacer po mieście trwa 1 godzinę. Do kolejnych punktów zwiedzania podwozi nas autokar. Czas wolny do własnej dyspozycji od ok. godz. 14.00 do 15.00 w okolicach dworca ZOO, sklepy z pamiątkami, kawiarnie, czynny supermarket spożywczo-chemiczny. Program imprezy nie obejmuje żadnych dodatkowych kosztów wstępu do obiektów. Przykładowe ceny w Berlinie: toaleta 0,70€, kartka pocztowa 0,50€, znaczek pocztowy 0,65€, kiełbaska curry w bułeczce 2,50€, kawa 1,80€. Powrót z wycieczki przed godz. 21.00.

 

Informacja telefoniczna:  602 664 524, 502 058 638

 

Informacja dotycząca przepisów Covid w trakcie jednodniowej wycieczki do Berlina w sezonie letnim 2021 roku

Podstawa - Trzecie Rozporządzenie w sprawie środków niezbędnych do ochrony ludności przed zakażeniami koronawirusem SARS-CoV-2 (Trzecie Rozporządzenie w sprawie działań ochronnych przed zakażeniami SARS-CoV-2 – 3. InfSchMV)

1. Do przekroczenia granicy polsko – niemieckiej turystów upoważnia dowód osobisty lub paszport.

2. Od dnia 01.08.2021 wszystkie osoby powyżej 12 roku życia, przyjeżdżające do Niemiec dowolnym środkiem transportu, muszą przedstawić dowód szczepienia (14 dni od podania ostatniej dawki szczepionki dopuszczonej w UE) , wyzdrowienia (28 dni-6 miesięcy po chorobie) lub negatywny wynik testu na koronawirusa. Szybkie testy antygenowe mogą być wykonane najwcześniej 48h (testy PCR, LAMP, TMA 72h) przed przyjazdem do Niemiec. Polskie testy są uznawane, jeżeli są przetłumaczone. Wynik testu musi być w jęz. niemieckim.

3. Podczas spacerów z przewodnikiem po mieście należy zachować odstęp 1,5 metrowy pomiędzy uczestnikami. Jeśli nie jest to możliwe, wymaga się od uczestników wycieczki noszenia maseczki.

4. W autokarze istnieje obowiązek noszenia maseczki.

5. Przed wejściem do autokaru każdorazowo należy zdezynfekować ręce.

6. Przed wycieczką uczestnik ma obowiązek zaopatrzyć się w maseczkę FFP 2 (dostępne w aptece). Tylko w takiej maseczce istnieje możliwość wejścia do sklepu.

7. Podczas wycieczki nie ma możliwości zwiedzania muzeów i kościołów (obowiązkowa jest wcześniejsza rezerwacja online i test PCR).

8. Uczestnicy wycieczki zobowiązani są do postępowania według wytycznych przewodnika turystycznego.

9. Organizator ma wyłącznie obowiązek poinformowania uczestników wycieczki o wymaganych zaświadczeniach. Organizator nie ma kompetencji do sprawdzania dokumentacji medycznej uczestników wycieczki i w związku z powyższym nie ponosi żadnej odpowiedzialności za brak dokumentacji medycznej uczestników.

 

>>  Atrakcje turystyczne w Berlinie

 

 

 

 


Wycieczka jednodniowa do Berlina z Kołobrzegu, wycieczka do Berlina z Ustronia Morskiego, wycieczka do Berlina z Dźwirzyna, wyciecieczka do Berlina z Sarbinowa, wycieczka do Berlina z Połczyna Zdroju, wycieczka do Berlina z Grzybowa, wycieczka do Berlina z Pogorzelicy, wycieczka do Berlina z Niechorza, wycieczka do Berlina z Trzebiatowa, wycieczka do Berlina z Gryfic, wycieczka do Berlina z Karlina, wycieczka do Berlina z Białogardu, wycieczka do Berlina z Koszalina, wycieczka do Berlina z Mielna, wycieczka do Berlina z Sianożęt, wycieczka do Berlina z Mrzeżyna, wycieczka do Berlina z Rogowa, wycieczka do Berlina z Trzęsacza, wycieczka do Berlina z Pustkowa, wycieczka do Berlina z Pobierowa, wycieczka do Berlina z Dziwnówka, wycieczka do Berlina z Dziwnowa, wycieczka do Berlina z  Kamienia Pomorskiego, wycieczka do Berlina z Goleniowa, wycieczka do Berlina z Nowogardu, wycieczka do Berlina z Płot, wycieczka do Berlina ze Szczecina.

Jednodniowa wycieczka z Kołobrzegu do Berlina 29.07.18 . Autokar czysty, wygodny, sprawny, prawuralni i super ...

zestaw bitewny przez & nbsp; Wtorek, 31 lipca 2018

Wycieczki powiązane

Opinie o wycieczce (1)

21 września 2020

Bardzo fajna wycieczka, miła pani przewodnik i kierowca p. Tomasz który wsadził mnie tam gdzie chcialem. Pani z biura na Messenger ustaliła dla mnie gdzie mam podjechać bo nocowałem daleko od Kołobrzegu. Pełen profesjonalizm i pomoc ! Dziękuję:)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl