Wycieczka do oceanarium Stralsund

Dostępność: średnia ilość miejsc
Cena: 150,00 zł 150.00
ilość osoba
Zyskujesz 15 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 3.71122
Organizator: Biuro Podróży Partner
Kod produktu: WK 9

Opis wycieczki

 

ŚWIADCZENIA

- autokar LUX (klimatyzacja, toaleta,fotele turystyczne, wysokie, z odchylanym oparciem, rozsuwane na boki, wyposażone w podłokietniki, podnóżki, stoliki, siatki, pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach)

- opieka pilota-przewodnika

- ubezpieczenie KL 40'000zł (PZU Wojażer)

- ubezpieczenie NNW 20'000zł (PZU Wojażer)  

- opłata dodatkowa: wstęp do Oceanarium 15 € (osoby dorosłe), 7 € (dzieci) 

 

PROGRAM WYCIECZKI

06.00 Wyjazd z Kołobrzegu. Przejazd przez Trzebiatów, Kamień Pomorski, Wolin, przejazd tunelem w Świnoujściu pod cieśniną Świną na Wyspę Uznam.

Przejazd najdłuższym w Niemczech mostem autostradowym na Wyspę Rugię. Most powstał w 2007 r. Otwarty przez Angelę Merkel. Długość mostu 2831 m. Wysokość 198 m. Wybudowany kosztem 125 mln €. Z mostu widok na panoramę Stralsundu oraz wyspę Dänholm.  

11.00 rozpoczynamy zwiedzanie Oceanarium

Zwiedzanie największego Oceanarium północnej Europy popularyzujące wiedzę o Bałtyku, Morzu Północnym i północnym Atlantyku. 39 akwariów o łącznej pojemności 6 mln litrów. Ekspozycja 7 tyś. gatunków zwierząt i roślin morskich przygotowana przez Greenpeace Gmach Ozeaneum został zaprojektowany przez firmę Behnisch Architekten, która również projektowała stadion olimpijski w Monachium. Forma zewnętrzna budynku przypomina głazy narzutowe, obmywane przez fale Bałtyku. Wnętrze budynku podzielone jest na kilka odrębnych wystaw: „wszechocean”, „różnorodność biologiczna”, „Bałtyk”, „eksploracja mórz i oceanów”. W największej hali wystawowej prezentowana jest wystawa „giganci mórz i oceanów”, gdzie oko w oko można stanąć z płetwalem błękitnym.                                                                                                                           

13.00 rozpoczynamy zwiedzanie portu oraz starówki Stralsundu. Zwiedzanie Starego Miasta, które należy do Światowego Dziedzictwa Kultury i Nauki UNESCO:

Pub Ferry budynek z 1332 r. znany już z tego okresu jako tawerna w pobliżu przeprawy na wyspę Rugię. Po zachodzie słońca, kiedy wszystkie bramy miasta były już zamknięte, można było się dostać tylko do portu. Żaden z pożarów, żadna wojna i oblężenia nie spowodowały uszkodzenia obiektu.

Kamienica Scheele nazwana na cześć urodzonego w Stralsundzie 1742 r. odkrywcy tlenu Carla Wilhelma Scheele. Pierwotnie wzniesiona w XIV w. z drewna, następnie przebudowana w XVII w. w stylu renesansowym.

Klasztor św. Jana powstały w 1254 r. jako klasztor franciszkanów. Po pożarze w 1624 r. pozostały tylko ruiny i już nigdy nie został odbudowany.

Ratusz wybudowany w XIII w. Przez wieki pełnił funkcje handlowe oraz siedziby rady miasta. Uwagę przyciąga północna ściana ratusza pełniąca funkcję dekoracyjną. Ozdobiona rozetami oraz herbami miast hanzeatyckich.

Herb Szwedzki – Comendanten Haus niebieska tarcza, lew szwedzki i gryf pomorski. Barokowy budynek wzniesiony w 1751 r. Dawna siedziba szwedzkiego komendanta miasta.

Kamienica Wulflama wybudowany przed 1358 r. przez rodzinę burmistrza Wulflama. Wyróżnia się poprzez gotycką ścianę szczytową oraz wielką salę pełniącą funkcję reprezentacyjną w okresie Hanzy.

Dwór Arthusa nazwa pochodzi podobno od króla Artura, który dla miejskiej elity był symbolem kultury dworskiej. Urządzano w nim spotkania towarzyskie. W 1541 r. gościł tu książę zachodniopomorski a w 1630 r. Gustaw II Adolf.

Kościół św. Mikołaja budowany na przełomie XIII i XIV w. Służył głównie najbogatszym mieszkańcom miasta. Mimo zniszczeń dokonanych w okresie reformacji posiada bardzo bogate wyposażenie: liczne ołtarze, barokową ambonę, zegar astronomiczny i jedną z najstarszych rzeźb zachowanych w rejonie basenu Morza Bałtyckiego przedstawiającą Annę Samotrzecią.

Kościół Marii Panny najpotężniejsza świątynia Stralsundu z wieżą wysoką na 104 m. i tarasem widokowym. Do 1674 r. był to najwyższy budynek świata. W kościele barokowe Organy Stellwagena z 1659 r. 51 rejestrów, szafa organowa ma ponad 20 m. wysokości.  

 

15.00 Spacer deptakiem średniowiecznej starówki uniwersyteckiego miasta Greifswald.

Budynek Uniwersytetu Greifswaldzkiego proj. Andreasa Meyera z 1750 r. Mieści on rektorat, salę soboru i sale wykładowe.

Pomnik Rubenowa, założyciela uniwersytetu, odsłonięty w 1856 roku, w czterechsetną rocznicę założenia uczelni. Na pomniku umieszczony został wizerunek założyciela, rzeźby władców Pomorza Zachodniego, Szwecji i Prus oraz rzeźby reprezentujące cztery fakultety: medycynę, teologię, filozofię i prawo. Zabudowania uniwersyteckie, m.in. biblioteka i dawny karcer akademicki.

16.30 wyjazd w drogę powrotną

21.00 Powrót do Kołobrzegu 

 

 

OPIS WYCIECZKI

Przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem z toaletą ok. 1,5 godz.(122 km) jazdy w jedną stronę do Świnoujścia. Na trasie jedna 15-minutowa przerwa na bezpłatną toaletę. W Świnoujściu przejazd tunelem pod cieśniną Świną. Na granicy nie ma możliwości zakupu waluty euro, należy ją kupić przed wyjazdem. Dalsza podróż autokarem do Stralsundu ok. 1,5 godz. (116 km). W autokarze nie ma przydzielonych miejsc. Na postojach w autokarze serwowana jest gorąca kawa i herbata. W Oceanarium  znajdują się darmowe toalety oraz restauracja. W porcie można zakupić prosto z łodzi regionalny przysmak - śledź bismarck w bułeczce w cenie 4€. Obiekt jest przystosowany do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych. W obiekcie nie wolno wykonywać zdjęć żywym rybom przy użyciu lampy błyskowej. Oceanarium zwiedzamy z przewodnikiem w ciągu 2 godz. Chodzenie po mieście w tempie spacerowym, nie wymaga dużego wysiłku. W miastach toalety płatne 0,70 euro.

 

 

Wycieczka jednodniowa autokarowa z przewodnikiem dla kuracjuszy do Oceanarium w Stralsundzie, wycieczka do oceanarium Stralsund z Sarbinowa, wycieczka do oceanarium Stralsund z Ustronia Morskiego, wycieczka do oceanarium Stralsund z Kołobrzegu, wycieczka do oceanarium Stralsund z Grzybowa, wycieczka do oceanarium Stralsund z Dźwirzyna, wycieczka do oceanarium Stralsund z Rogowa, wycieczka do oceanarium Stralsund z Mrzeżyna, wycieczka do oceanarium Stralsund z Pogorzelicy, wycieczka do oceanarium Stralsund z Niechorza, wycieczka do oceanarium Stralsund z Rewala, wycieczka do oceanarium Stralsund z Trzęsacza, wycieczka do oceanarium Stralsund z  Pustkowa, wycieczka do oceanarium Stralsund z Pobierowa, wycieczka do ocenarium Stralsund z Dziwnówka, wycieczka do oceanarium Stralsund z Dziwnowa, wycieczka do oceanarium Stralsund z Międzywodzia, wycieczka do oceanarium Stralsund z Międzyzdroi, wycieczka do oceanarium Stralsund ze Świnoujścia, wycieczka do oceanarium Stralsund z Kamienia Pomorskiego.

Wycieczki powiązane

Opinie o wycieczce (2)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

18 lipca 2022

Fantastyczna wycieczka, najwspanialsza przewodniczka z olbrzymią wiedzą i troską o podopiecznych, super kierowca, atmosfera wspaniała. Znów się wybieramy, tym razem do Berlina.

30 maja 2023

Wycieczka warta polecenia a szczególnie Pani Bożena-przewodnik wycieczki. Nie było czasu na nudę. Pani od samego początku raczyła nas dużą ilością informacji. Polecam. Na pewno jeszcze skorzystam z usług tego biura podróży.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl