Wycieczka do oceanarium Stralsund

Dostępność: średnia ilość miejsc
Cena: 140,00 zł 140.00
ilość osoba
Zyskujesz 10 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 3.644
Organizator: Biuro Podróży Partner
Kod produktu: WK 9

Opis wycieczki

 

ŚWIADCZENIA

- autokar LUX (klimatyzacja, toaleta,fotele turystyczne, wysokie, z odchylanym oparciem, rozsuwane na boki, wyposażone w podłokietniki, podnóżki, stoliki, siatki, pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach)

- opieka pilota-przewodnika

- ubezpieczenie KL 40'000zł (PZU Wojażer)

- ubezpieczenie NNW 20'000zł (PZU Wojażer)  

- opłata dodatkowa: wstęp do Oceanarium 15 € (osoby dorosłe), 7 € (dzieci) 

 

PROGRAM WYCIECZKI

06.00 Wyjazd z Kołobrzegu. Przejazd przez Trzebiatów, Kamień Pomorski, Wolin, przeprawa promowa w Świnoujściu przez cieśninę Świnę na Wyspę Uznam.

Przejazd najdłuższym w Niemczech mostem autostradowym na Wyspę Rugię. Most powstał w 2007 r. Otwarty przez Angelę Merkel. Długość mostu 2831 m. Wysokość 198 m. Wybudowany kosztem 125 mln €. Z mostu widok na panoramę Stralsundu oraz wyspę Dänholm.  

11.00 rozpoczynamy zwiedzanie Oceanarium

Zwiedzanie największego Oceanarium północnej Europy popularyzujące wiedzę o Bałtyku, Morzu Północnym i północnym Atlantyku. 39 akwariów o łącznej pojemności 6 mln litrów. Ekspozycja 7 tyś. gatunków zwierząt i roślin morskich przygotowana przez Greenpeace Gmach Ozeaneum został zaprojektowany przez firmę Behnisch Architekten, która również projektowała stadion olimpijski w Monachium. Forma zewnętrzna budynku przypomina głazy narzutowe, obmywane przez fale Bałtyku. Wnętrze budynku podzielone jest na kilka odrębnych wystaw: „wszechocean”, „różnorodność biologiczna”, „Bałtyk”, „eksploracja mórz i oceanów”. W największej hali wystawowej prezentowana jest wystawa „giganci mórz i oceanów”, gdzie oko w oko można stanąć z płetwalem błękitnym.                                                                                                                           

13.00 rozpoczynamy zwiedzanie portu oraz starówki Stralsundu. Zwiedzanie Starego Miasta, które należy do Światowego Dziedzictwa Kultury i Nauki UNESCO:

Pub Ferry budynek z 1332 r. znany już z tego okresu jako tawerna w pobliżu przeprawy na wyspę Rugię. Po zachodzie słońca, kiedy wszystkie bramy miasta były już zamknięte, można było się dostać tylko do portu. Żaden z pożarów, żadna wojna i oblężenia nie spowodowały uszkodzenia obiektu.

Kamienica Scheele nazwana na cześć urodzonego w Stralsundzie 1742 r. odkrywcy tlenu Carla Wilhelma Scheele. Pierwotnie wzniesiona w XIV w. z drewna, następnie przebudowana w XVII w. w stylu renesansowym.

Klasztor św. Jana powstały w 1254 r. jako klasztor franciszkanów. Po pożarze w 1624 r. pozostały tylko ruiny i już nigdy nie został odbudowany.

Ratusz wybudowany w XIII w. Przez wieki pełnił funkcje handlowe oraz siedziby rady miasta. Uwagę przyciąga północna ściana ratusza pełniąca funkcję dekoracyjną. Ozdobiona rozetami oraz herbami miast hanzeatyckich.

Herb Szwedzki – Comendanten Haus niebieska tarcza, lew szwedzki i gryf pomorski. Barokowy budynek wzniesiony w 1751 r. Dawna siedziba szwedzkiego komendanta miasta.

Kamienica Wulflama wybudowany przed 1358 r. przez rodzinę burmistrza Wulflama. Wyróżnia się poprzez gotycką ścianę szczytową oraz wielką salę pełniącą funkcję reprezentacyjną w okresie Hanzy.

Dwór Arthusa nazwa pochodzi podobno od króla Artura, który dla miejskiej elity był symbolem kultury dworskiej. Urządzano w nim spotkania towarzyskie. W 1541 r. gościł tu książę zachodniopomorski a w 1630 r. Gustaw II Adolf.

Kościół św. Mikołaja budowany na przełomie XIII i XIV w. Służył głównie najbogatszym mieszkańcom miasta. Mimo zniszczeń dokonanych w okresie reformacji posiada bardzo bogate wyposażenie: liczne ołtarze, barokową ambonę, zegar astronomiczny i jedną z najstarszych rzeźb zachowanych w rejonie basenu Morza Bałtyckiego przedstawiającą Annę Samotrzecią.

Kościół Marii Panny najpotężniejsza świątynia Stralsundu z wieżą wysoką na 104 m. i tarasem widokowym. Do 1674 r. był to najwyższy budynek świata. W kościele barokowe Organy Stellwagena z 1659 r. 51 rejestrów, szafa organowa ma ponad 20 m. wysokości.  

 

15.00 Spacer deptakiem średniowiecznej starówki uniwersyteckiego miasta Greifswald.

Budynek Uniwersytetu Greifswaldzkiego proj. Andreasa Meyera z 1750 r. Mieści on rektorat, salę soboru i sale wykładowe.

Pomnik Rubenowa, założyciela uniwersytetu, odsłonięty w 1856 roku, w czterechsetną rocznicę założenia uczelni. Na pomniku umieszczony został wizerunek założyciela, rzeźby władców Pomorza Zachodniego, Szwecji i Prus oraz rzeźby reprezentujące cztery fakultety: medycynę, teologię, filozofię i prawo. Zabudowania uniwersyteckie, m.in. biblioteka i dawny karcer akademicki.

16.30 wyjazd w drogę powrotną

21.00 Powrót do Kołobrzegu 

 

 

OPIS WYCIECZKI

Przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem z toaletą ok. 1,5 godz.(122 km) jazdy w jedną stronę do Świnoujścia.. Na trasie jedna 15-minutowa przerwa na bezpłatną toaletę. W Świnoujściu przeprawa promem „Karsibór” przez cieśninę Świna. Rejs trwa ok. 10 minut. Na granicy nie ma możliwości zakupu waluty euro, należy ją kupić przed wyjazdem. Dalsza podróż autokarem do Stralsundu ok. 1,5 godz. (116 km). W autokarze nie ma przydzielonych miejsc. Na postojach w autokarze serwowana jest gorąca kawa i herbata. W Oceanarium  znajdują się darmowe toalety oraz restauracja. Obiekt jest przystosowany do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych. W obiekcie nie wolno wykonywać zdjęć żywym rybom przy użyciu lampy błyskowej. Bilet upoważniający do robienia zdjęć kosztuje 1 euro. Oceanarium zwiedzamy z przewodnikiem w ciągu 2 godz. Chodzenie po mieście w tempie spacerowym, nie wymaga dużego wysiłku. W miastach toalety płatne 0,50 euro.

 

 

>>  Atrakcje turystyczne w Stralsundzie

>>  Hanzeatyckie i uniwersyteckie miasto Greifswald

>>  Oceanarium w Stralsundzie

 

 

 

 

 


Wycieczka jednodniowa autokarowa z przewodnikiem dla kuracjuszy do Oceanarium w Stralsundzie, wycieczka do oceanarium Stralsund z Sarbinowa, wycieczka do oceanarium Stralsund z Ustronia Morskiego, wycieczka do oceanarium Stralsund z Kołobrzegu, wycieczka do oceanarium Stralsund z Grzybowa, wycieczka do oceanarium Stralsund z Dźwirzyna, wycieczka do oceanarium Stralsund z Rogowa, wycieczka do oceanarium Stralsund z Mrzeżyna, wycieczka do oceanarium Stralsund z Pogorzelicy, wycieczka do oceanarium Stralsund z Niechorza, wycieczka do oceanarium Stralsund z Rewala, wycieczka do oceanarium Stralsund z Trzęsacza, wycieczka do oceanarium Stralsund z  Pustkowa, wycieczka do oceanarium Stralsund z Pobierowa, wycieczka do ocenarium Stralsund z Dziwnówka, wycieczka do oceanarium Stralsund z Dziwnowa, wycieczka do oceanarium Stralsund z Międzywodzia, wycieczka do oceanarium Stralsund z Międzyzdroi, wycieczka do oceanarium Stralsund ze Świnoujścia, wycieczka do oceanarium Stralsund z Kamienia Pomorskiego.

Wycieczki powiązane

Opinie o wycieczce (1)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

18 lipca 2022

Fantastyczna wycieczka, najwspanialsza przewodniczka z olbrzymią wiedzą i troską o podopiecznych, super kierowca, atmosfera wspaniała. Znów się wybieramy, tym razem do Berlina.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl