Wycieczka Keukenhof Holandia

KEUKENHOF.jpg
  • promocja
Dostępność: brak miejsc
Cena: 790,00 zł 850,00 zł 790.00
ilość osoba
Zyskujesz 75 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Organizator: Biuro Podróży Partner
Kod produktu: WZ 6

Opis wycieczki

ŚWIADCZENIA

- autokar klasy LUX (klimatyzacja, toaleta, fotele turystyczne, wysokie, z odchylanym oparciem, rozsuwane na boki, wyposażone w podłokietniki, podnóżki, stoliki, siatki, pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach)

- 1 nocleg, 

- 1 śniadanie,

- opieka pilota/przewodnika,

- bilety wstępu,

- ubezpieczenie KL, NNW

 

PROGRAM  WYCIECZKI

 

30.04.2021

21.00 wyjazd z Kołobrzegu.Nocny przejazd do Holandii.

 

01.05.2021

10.00 zwiedzanie ogrodu Keukenhof.

Motyw przewodni w ogrodach Keukenhof w 2020 r. to „World of colours". Keukenhof oznacza „ogród kuchenny”. Zostały one założone w miejscu, gdzie holenderska księżna Jakoba z Bawarii zbierała zioła do zamkowej kuchni. Ogród został zaprojektowany już w XIX w. w stylu angielskim, a w obecnej formie istnieje od 1949 r. Jest to największy ogród z roślinami cebulowymi na świecie. W 2012 r. tematem przewodnim ogrodów był Fryderyk Chopin. Każdego roku ponad 500 ogrodników układa na 32 hektarach miliony cebulek, by przez kilka tygodni kwietnia i maja ogrody mogły zachwycać cały świat. Tulipany o niesamowitych kształtach, kolorach i nazwach tj. „Victorias Secret”, „Night Club”, hiacynty, szafirki zmieniają ogród w bajkę. W ogrodzie znajdują się też pełne roślinnych cudowności pawilony i szklarnie.

14.00 przejazd do Amsterdamu. Zwiedzanie miasta.

Plac Dam stanowi centrum miasta, od którego pochodzi nazwa Amsterdam. Jego powstanie zainicjowała budowa tamy, w poprzek rzeki Amstel. Plac zabudowywany był przez setki lat architekturą różnych okresów, stąd brak w nim nieco spójności. Na placu stoi Narodowy Monument, obelisk kryjący ziemię ze wszystkich prowincji Niderlandów. Poświęcony jest on ofiarom II wojny światowej. 5 maja każdego roku, królowa Niderlandów w tym miejscu składa wieńce. Pałac Królewski wzniesiony w XVII w. jako ratusz. Miał być symbolem handlowej, naukowej i artystycznej potęgi miasta. Budowla wsparta została na 13659 drewnianych palach. Wzniesiona została w stylu francuskiego klasycyzmu, a jej elewacja wykonana została z piaskowca. Na szczycie budowli znajduje się potężna kopuła, którą wieńczy koga – symbol miasta. W 1806 r. pałac był siedzibą królewską brata Napoleona – Ludwika. Do dziś służy królowi Niderlandów do celów reprezentacyjnych.

Nowy Kościół wzniesiony został na początku XV w. w momencie kiedy dynamicznie rosła liczba mieszkańców i Stary Kościół nie mógł pomieścić wszystkich wiernych. Do północnej części kościoła dobudowane zostały dawniej małe sklepiki, które miały przynosić dochód kościołowi. Do dnia dzisiejszego jest miejscem ceremonii z udziałem rodziny królewskiej i koronacji. Jednak służy głównie jako miejsce wystaw i sala koncertowa.

Munttoren - Wieża Mennicza zbudowana została w 1480 r. Stanowiła ona fragment średniowiecznej bramy miejskiej. Pod koniec XVII w. bito w niej monety. W górnej części wieży znajduje się carillon, zespół 38 dzwonów, które rozbrzmiewają co kwadrans.

De Waag to dawny budynek wagi. Wzniesiony został w XV w. jako brama miejska i odbywały się w niej publiczne egzekucje. W jednej z wież był pokój szubieniczy, gdzie skazańcy czekali na śmierć. Od 1617 r. zaczął pełnić funkcję publicznej wagi, ważono tu towary i płacono podatki. Różne cechy miały tu swoje zgromadzenia, np. chirurdzy mieli tu audytorium do pokazów sekcji. Tu powstały słynny obraz Rembrandta: „Lekcja anatomii dra Tulpa.”

Stary Kościół stoi w dzielnicy czerwonych latarń i jest najstarszą świątynią Amsterdamu. Wybudowany na początku XIII w. poświęcony został Św. Mikołajowi, patronowi marynarzy. Tu pochowana jest Saskia, pierwsza żona Rembrandta, malował jej portrety. Na dzwonnicy kościoła znajduje się korona Maksymiliana I, władcy cesarstwa Rzymskiego. W kościele znajdują się drzwi z inskrypcją: „kto żeni się szybko, żałuje długo”.

Dzielnica czerwonych latarni jest jedną z atrakcji miasta. Wraz z nastaniem zmierzchu, w oknach starych kamienic pojawiają się skąpo ubrane panie, które zapraszają do spędzenia czasu w ich towarzystwie, oczywiście za opłatą. W Centrum Informacji o Prostytucji, można zaczerpnąć szczegółowej wiedzy na temat specyfiki tej części miasta. Tu znajduje się Muzeum Haszyszu, Marihuany i Konopi, Muzeum Tatuaży, Muzeum Erotyki w którym znajdują się słynne szkice Johna Lennona przedstawiające performance „W łóżku dla pokoju”. W tej dzielnicy znajduje się pełno coffeeshopów, gdzie poza kawą zakupić i spożyć można różne odmiany trawki i haszyszu.

Magere Brug to jeden z symboli miasta. Nazwa oznacza „Chudy Most”. Łączy on brzegi rzeki Amstel. Most wzniesiony został w XVII w. i odtworzony po II wojnie światowej, gdyż mieszkańcy Amsterdamu w czasie wojny opalali swe mieszkania drewnem, pozyskanym z konstrukcji. Na tym moście kręcono sceny do jednego z filmów o Jamesie Bondzie „Diamonds are forever”.

Chinatown to chińska dzielnica w Amsterdamie, istniejąca już od 1911 r. Najważniejszą budowlą tej części miasta jest buddyjska świątynia Fo Guang Shan He Hua, co oznacza „kwiat lotosu”. Zbudowana została w tradycyjnym chińskim stylu pałacowym i stanowi największą tego typu świątynię w Europie.

 

02.05.2021

8.00 śniadanie 10.00 przyjazd do Hagi. Zwiedzanie miasta.

Haga zwana jest polityczną stolicą Niderlandów. Jest siedzibą holenderskiego rządu, parlamentu i rodziny królewskiej. To miasto „Dziewczyny z perłą”.

Pałac Biennenhof to XIII-wieczna gotycka rezydencja pałacowa, która jest siedzibą holenderskiego parlamentu. W środku podziwiać można imponującą Salę Rycerską (Ridderzaal), miejsce w którym raz do roku parlament zbiera się, żeby wysłuchać przemówienia króla. Zgodnie z tradycją król przybywa tego dnia do parlamentu w złotej karocy, a mowę wygłasza siedząc na tronie.

Pałac Pokoju (Vredespaleis) zbudowany został w 1913 roku i obecnie jest siedzibą Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Budowę pałacu ufundował amerykański przemysłowiec Andrew Carnegie, który w 1900 r. był najbogatszym człowiekiem na świecie. Budynek wzniesiony został w stylu eklektycznym.

Brama Więzienna została wybudowana w 1370 roku jako jedna z trzech bram wjazdowych do zamku. Później jej wnętrza zamieniono na więzienie, w którym dręczono przeciwników władzy monarszej i heretyków. Jego najsławniejszymi więźniami byli bracia Cornelius i Jan de Witt oskarżeni o zdradę stanu i skazani na śmierć. Obecnie znajduje się tu muzeum więziennictwa.

Grand Hotel zlokalizowany jest w dzielnicy nadmorskiej Hagi. Budowlę tą wzniesiono w latach 1884–1885. Zaprojektowana została przez niemieckich architektów – J.F. Henkenhafa i F. Eberta. Mieściła ona wielką salę koncertową oraz hotel ze 120 pokojami. Nocowali tu m.in. Winston Churchill, Audrey Hepburn, Gorbaczow i Bon Jovi.

13.00 czas wolny

15.00 wyjazd w drogę powrotną

 

03.05.2021

Przyjazd do Kołobrzegu w godzinach porannych.

 

 

Opinie o wycieczce (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl