Karkonosze Góry Sowie Praga

Dostępność: brak miejsc
Cena: 1 750,00 zł 1750.00
ilość osoba
Zyskujesz 175 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.5
Organizator: Biuro Podróży Partner
Kod produktu: WZ 7

Opis wycieczki

 

 ŚWIADCZENIA

 

- autokar LUX (klimatyzacja, toaleta)

- 10 noclegów w hotelu - pokoje 2 osobowe z łazienkami,TV, WIFI,

- 10 śniadań ,

- 10 obiadokolacji,

-  5 wycieczek,

-  3 przejazdy do Term Cieplickich,

- ubezpieczenie KL i NNW,

- opieka pilota 

- opłata dodatkowa: bilety wstępu ok. 270zł

 

PROGRAM WYCIECZKI

 

Wycieczki w trakcie pobytu:

Spacer przez Karkonoski Park Narodowy do wodospadu Szklarki i Chybotka.

Karkonoski Park Narodowy został utworzony 16 stycznia 1959 r. Park swoim zasięgiem obejmuje Główny Grzbiet Karkonoszy od zachodnich zboczy Mumlawskiego Wierchu na zachodzie po Przełęcz Okraj na wschodzie. W skład Parku wchodzą również dwie enklawy na Pogórzu Karkonoskim: Góra Chojnik oraz Wodospad Szklarki. Obecna powierzchnia parku wynosi 5580 ha. Największą cześć parku zajmują lasy – 3942 ha.

Wodospad Szklarki o drugi co do wysokości, po Wodospadzie Kamieńczyka, wodospad w polskich Karkonoszach, położony na wysokości 525 m n.p.m. Jego kaskada osiąga wysokość 13,3 m. Na lewym brzegu skalnego progu wodospadu znajdują się okazałe marmity. Przy wodospadzie małe schronisko PTTK „Kochanówka”.

Chybotek to granitowa grupa skalna. Najwyżej położony głaz o średnicy ok. 4 m daje się rozkołysać. Według walońskich legend skała blokowała wejście do podziemnej jaskini, w której znajdował się ukryty skarbiec. Historia Chybotka powiązana jest również z podaniami na temat postaci Ducha Gór, który posiadał we władaniu całe Karkonosze.

Złoty Widok położony jest w Górach Izerskich na wysokości 585m n.p.m. Punkt widokowy znajduje się na szczycie granitowych skałek, które górują nad Doliną Kamiennej. Z tego magicznego miejsca rozpościera się wspaniała panorama Karkonoszy, od Śnieżki przez Śnieżne Kotły aż po Szrenicę.  

Leśna Huta Szkła, gdzie na oczach widzów wykonuje się ręcznie formowane szkła barwione w masie. Można obserwować wytop różnych form szklanych od ozdób po wazony i naczynia. Hutnicy używają przy tym dawnych narzędzi i form kuglerskich, co dodaje produkowanym tutaj przedmiotom dodatkowego waloru rzemieślniczej perfekcji. Materiałem jest przede wszystkim stłuczka szklana z domieszką piasku szklarskiego.

Zamek Czocha Świeradów Zdrój położony nad Kwisą, wybudowany został w połowie XIII wieku z inicjatywy króla czeskiego Wacława II, jako warownia obronna. Gdy w 1315 r. książę piastowski, Henryk I Jaworski ożenił się z księżniczką czeską Agnieszką, otrzymał w posagu zarówno zamek, jak i okoliczne tereny. Przez wieki zamek był przebudowywany na rezydencję przez zamieszkujące tu szlachetne rody rycerskie: von Klűx, von Nostitz i von Űchtritz. Swoje znaczenie militarne zamek ostatecznie utracił po wojnie trzydziestoletniej.

W nocy z 17 na 18 sierpnia 1793 r. wielki pożar zamienił zamek w ruinę, kładąc kres jego świetności. Ostatni przedwojenny właściciel zamku, Ernest Gűtschow, na początku XX wieku zlecił przebudowę obiektu wybitnemu architektowi, prof. Bodo Erhardtowi. Dzięki tej przebudowie, zamek stał się jednym z najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska. Zamek wielokrotnie służył za scenerię filmową. Powstawała tu m.in. „Tajemnica twierdzy szyfrów”, „Wiedźmin”. 

Tajemnicze Podziemne Miasto Głuszyca - Kwatera Hitlera - Kompleks Osówka.

Osówka to góra położona w północno-zachodniej części Gór Sowich, w niewielkim grzbiecie masywu Włodarza, na południowy wschód od miejscowości Głuszyca. Na jej terenie zlokalizowana są i udostępnione do zwiedzania obiekty naziemne oraz podziemne sztolnie nazistowskiego projektu "Riese" z okresu II wojny światowej. To ogromny system betonowych korytarzy, umocnień i hal. Docelowo miała być to tajna kryjówka Hitlera, bądź miejsce produkcji tajnej broni. 

Kościół Pokoju Świdnica to zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ta największa drewniana barokowa świątynia w Europie, została wzniesiona na planie krzyża, w technice szachulcowej, opartej na drewnianym szkielecie wypełnionym masą z gliny i słomy. Po dziesięciu miesiącach budowy, została uroczyście otwarta 24 czerwca 1657 roku. Kościół może pomieścić ok. 7,5 tyś. wiernych. Wnętrze jest przebogate: barokowa ambona, organy, ołtarz główny, loża Hochbergów. 

Zamek Książ z zewnątrz

Adrspaskie Skalne Miasto to jedna z największych atrakcji północnych Czech. Rozciągający się na ponad 17 hektarach skalny labirynt, stworzony przez tysiące iglic, maczug i wież z piaskowca, został odkryty dopiero 200 lat temu. Dzięki temu jego surowe piękno pozostaje niemal nienaruszone, a jego urok doceniany nie tylko przez turystów, ale i...filmowców. Otulone zimowym śniegiem wąwozy w Skalnym Mieście zagrały w końcu w hollywoodzkim hicie „Opowieści z Narnii!”. Spacer między wysokimi na ponad 100 metrów ścianami z piaskowca pozwala cieszyć się widokiem rozbudzających wyobraźnię formacji skalnych. Majestatyczny „Dzban”, portretowani na setkach pocztówek „Kochankowie” czy „Mysia Dziura” - wąska i nieco klaustrofobiczna szczelina.

Krzeszów - Klasztor Cystersów

Praga - zwiedzanie miasta:

Wzgórze zamkowe i Zamek Praski. Już w IX w. za sprawą księcia Borzywoja rozpoczęła się budowa zespołu zamkowego, który rozbudowywany był przez kolejnych władców. Pomimo pożarów i licznych najazdów na zamku zachowały się kościoły, kaplice, sale i wieże od gotyckiej katedry św. Wita po renesansowe skrzydła. Zamek pełni funkcję muzealną oraz jest siedzibą prezydenta Czech.

Katedra Św. Wita jest najważniejszym praskim kościołem. Budowana była sześć wieków, od 1344 r. Z zewnątrz zachwyca bogactwem gotyckich wieżyczek, okien, schodów. Do wnętrz prowadzi Złota Brama, nad którą widnieje złota mozaika, przedstawiająca Sąd Ostateczny. Do kościoła przylega Wieża Południowa o wys. 90 m. W wieży jest dzwon Zygmunt , ważący 17 ton. Wewnątrz m.in. kaplica Św. Wacława obłożona kamieniami szlachetnymi, IV w. malowidłami i obrazami. W katedrze znajdują się również czeskie klejnoty koronacyjne.

Pałac i ogród Wallensteina obecnie siedziba czeskiego senatu. Barokowy pałac wzniesiony dla dowódcy wojsk cesarskich Wallensteina. Chciał on są rezydencją przyćmić Zamek Praski. Rezydencja otoczona jest ogrodem z XVII w. w którym stoją liczne rzeźby, ściany wyłożone są imitacją stalaktytów, woliery z puchaczami, staw, wokół którego spacerują pawie.

Most Karola. Jego budowa rozpoczęła się 9 lipca 1357 roku. Łączy on brzegi Wełtawy i przez setki lat był jedynym mostem na rzece. Na moście znajduje się 30 barokowych rzeźb świętych, m.in. rzeźba Jana Nepomucena. Został on zrzucony z mostu przez króla gdyż nie chciał wyjawić tajemnicy spowiedzi królowej. Według legendy, w miejscu gdzie utonął, nad wodą miały się pojawić gwiazdy. Stąd w wizerunku świętego znajduje się aureola z gwiazdami – symbol męczeństwa.

Ratusz Staromiejski wzniesiony już w 1338 roku, jedna z najbardziej charakterystycznych budowli Pragi. Składa się z kilku przylegających do siebie kamienic w stylu gotyckim i renesansowym. Z wieży o wysokości 69 m. roztacza się piękny widok na Rynek. Zegar Orloj wykonany w 1490 r. przez mistrza Jana z Ruze. Według legendy radni miejscy kazali go oślepić by już nigdy nie stworzył podobnego dzieła. Największą atrakcją zegara jest procesja 12 apostołów, odbywająca się co godzinę. Sam zegar składa się z tarcz, pośrodku których umieszczona została Ziemia. Pierścień z liczbami rzymskimi to czas współczesny. Krąg z liczbami arabskimi wskazuje dawny czeski czas.

Pomnik Jana Husa, reformatora religijnego i czeskiego bohatera narodowego. Odsłonięty został w pięćsetną rocznicę śmierci Husa.

Plac Wacława jest sercem Nowego Miasta. Otoczony wielkimi domami handlowymi, tętni życiem 24 godziny na dobę. Miejsce to było świadkiem najważniejszych wydarzeń politycznych XX w. Tu podpalił się student Jan Palach w proteście przeciwko inwazji wojsk Układu Warszawskiego.

Trzy wyjazdy do Term Cieplickich

 

 

Opinie o wycieczce (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl