STRALSUND- DNI WALLENSTEINA

Dostępność: ostatnie miejsca
Cena: 150,00 zł 150.00
ilość osoba
Zyskujesz 15 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Organizator: -
Kod produktu: STRALSUND-W

Opis wycieczki

TERMIN WYJAZDU:

27.07.2024 (sobota) LICZBA MIEJSC: 9

CENA: 150 zł + bilety wstępu do Oceanarium (dla chętnych osób) 17€ (dorośli 25-65 lat), 13€ (osoby 17-24 lat, powyżej 66 lat, inwalidzi z  legitymacją), 7 € (dzieci 4-16lat), dzieci do 4 lat gratis

 Zapisy i informacje - tel. 692 001 184

ŚWIADCZENIA

- komfortowy autokar (klimatyzacja, toaleta,fotele turystyczne, wysokie, z odchylanym oparciem, rozsuwane na boki, wyposażone w podłokietniki, podnóżki, stoliki, siatki, pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach)

- opieka pilota-przewodnika

- ubezpieczenie KL 80'000zł (PZU Wojażer) wariant podstawowy - nie obejmuje chorób przewlekłych,

- ubezpieczenie NNW 20'000zł (PZU Wojażer)

- opłata dodatkowa: wstęp do Oceanarium 17€ (dorośli 25-65 lat), 13€ (osoby 17-24 lat, powyżej 66 lat, inwalidzi z  legitymacją), 7 € (dzieci 4-16lat), dzieci do 4 lat gratis

 

PROGRAM 

06.00 Wyjazd z Kołobrzegu, Hotel New Skanpol ul. Dworcowa.

Przejazd przez Trzebiatów, Kamień Pomorski, Wolin, przejazd tunelem w Świnoujściu pod cieśniną Świną na Wyspę Uznam. Przejazd najdłuższym w Niemczech mostem autostradowym na Wyspę Rugię. Most powstał w 2007 r. Długość mostu 2831 m. Wysokość 198 m.  Z mostu widok na panoramę Stralsundu oraz wyspę Dänholm.

11.00 Dla chęnych osób zwiedzanie Oceanarium (wstęp do Oceanarium 17€ (dorośli 25-65 lat), 13€ (osoby 17-24 lat, powyżej 66 lat, inwalidzi z  legitymacją), 7 € (dzieci 4-16lat), dzieci do 4 lat gratis). 

Zwiedzanie największego Oceanarium północnej Europy popularyzujące wiedzę o Bałtyku, Morzu Północnym i północnym Atlantyku. 39 akwariów o łącznej pojemności 6 mln litrów. Ekspozycja 7 tyś. gatunków zwierząt i roślin morskich przygotowana przez Greenpeace Gmach Ozeaneum został zaprojektowany przez firmę Behnisch Architekten, która również projektowała stadion olimpijski w Monachium. Forma zewnętrzna budynku przypomina głazy narzutowe, obmywane przez fale Bałtyku. Wnętrze budynku podzielone jest na kilka odrębnych wystaw: „wszechocean”, „różnorodność biologiczna”, „Bałtyk”, „eksploracja mórz i oceanów”. W największej hali wystawowej prezentowana jest wystawa „giganci mórz i oceanów”, gdzie oko w oko można stanąć z płetwalem błękitnym.

13.00 Rozpoczynamy zwiedzanie portu oraz starówki Stralsundu.

Zwiedzanie Starego Miasta, które należy do Światowego Dziedzictwa Kultury i Nauki UNESCO: Pub Ferry budynek z 1332 r. znany już z tego okresu jako tawerna w pobliżu przeprawy na wyspę Rugię. Po zachodzie słońca, kiedy wszystkie bramy miasta były już zamknięte, można było się dostać tylko do portu. Żaden z pożarów, żadna wojna i oblężenia nie spowodowały uszkodzenia obiektu.

Kamienica Scheele nazwana na cześć urodzonego w Stralsundzie 1742 r. odkrywcy tlenu Carla Wilhelma Scheele. Pierwotnie wzniesiona w XIV w. z drewna, następnie przebudowana w XVII w. w stylu renesansowym.

Ratusz wybudowany w XIII w. Przez wieki pełnił funkcje handlowe oraz siedziby rady miasta. Uwagę przyciąga północna ściana ratusza pełniąca funkcję dekoracyjną. Ozdobiona rozetami oraz herbami miast hanzeatyckich.

Herb Szwedzki – Comendanten Haus niebieska tarcza, lew szwedzki i gryf pomorski. Barokowy budynek wzniesiony w 1751 r. Dawna siedziba szwedzkiego komendanta miasta.

Kamienica Wulflama wybudowany przed 1358 r. przez rodzinę burmistrza Wulflama. Wyróżnia się poprzez gotycką ścianę szczytową oraz wielką salę pełniącą funkcję reprezentacyjną w okresie Hanzy.

Dwór Arthusa nazwa pochodzi podobno od króla Artura, który dla miejskiej elity był symbolem kultury dworskiej. Urządzano w nim spotkania towarzyskie. W 1541 r. gościł tu książę zachodniopomorski a w 1630 r. Gustaw II Adolf.

Kościół św. Mikołaja budowany na przełomie XIII i XIV w. Służył głównie najbogatszym mieszkańcom miasta. Mimo zniszczeń dokonanych w okresie reformacji posiada bardzo bogate wyposażenie: liczne ołtarze, barokową ambonę, zegar astronomiczny i jedną z najstarszych rzeźb zachowanych w rejonie basenu Morza Bałtyckiego przedstawiającą Annę Samotrzecią.

Kościół Marii Panny najpotężniejsza świątynia Stralsundu z wieżą wysoką na 104 m. i tarasem widokowym. Do 1674 r. był to najwyższy budynek świata. W kościele barokowe Organy Stellwagena z 1659 r. 51 rejestrów, szafa organowa ma ponad 20 m. wysokości.

2,5 h czasu wolnego. Dni Wallensteina w Stralsundzie to historyczny festiwal folklorystyczny z długą tradycją. Jest to największy historyczny festiwal folklorystyczny w północnych Niemczech. Co roku mieszkańcy Stralsundu świętują skuteczny opór przeciwko oblężeniu wojsk cesarskich pod wodzą Wallensteina w 1628 r. Historyczny festiwal folklorystyczny z paradą, targami i licznymi wydarzeniami upamiętni obronę miasta Stralsund przez Wallensteina.

17.00 Wyjazd w drogę powrotną.

22.00 Powrót do Kołobrzegu.

 

 

Opinie o wycieczce (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl