Wycieczka Oceanarium Stralsund 1-dniowa

Dostępność: duża ilość miejsc
Cena: 110,00 zł 110.00
ilość osoba
Zyskujesz 10 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Organizator: Biuro Podróży Partner
Kod produktu: WS 17

Opis wycieczki

ŚWIADCZENIA

- autokar LUX (klimatyzacja, toaleta,fotele turystyczne, wysokie, z odchylanym oparciem, rozsuwane na boki, wyposażone w podłokietniki, podnóżki, stoliki, siatki, pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach)                                                         

- opieka pilota-przewodnika

- ubezpieczenie KL 40'000zł, NNW 20'000zł (PZU Wojażer)

- opłata dodatkowa: wstęp do Oceanarium 15 € (osoby dorosłe), 8 € (dzieci)

  UWAGA: muzeum morza pozostanie zamknięte do wiosny 2023 roku 

 

PROGRAM WYCIECZKI

06.00 Wyjazd z Kołobrzegu.

Przejazd przez Trzebiatów, Kamień Pomorski, Wolin, przeprawa promowa w Świnoujściu przez cieśninę Świnę na Wyspę Uznam.

Przejazd najdłuższym w Niemczech mostem autostradowym na Wyspę Rugię. Most powstał w 2007 r. Otwarty przez Angelę Merkel. Długość mostu 2831 m. Wysokość 198 m. Wybudowany kosztem 125 mln €. Z mostu widok na panoramę Stralsundu oraz wyspę Dänholm.

11.00 rozpoczynamy zwiedzanie Oceanarium.

Zwiedzanie największego Oceanarium północnej Europy popularyzujące wiedzę o Bałtyku, Morzu Północnym i północnym Atlantyku. 39 akwariów o łącznej pojemności 6 mln litrów. Ekspozycja 7 tyś. gatunków zwierząt i roślin morskich przygotowana przez Greenpeace Gmach Ozeaneum został zaprojektowany przez firmę Behnisch Architekten, która również projektowała stadion olimpijski w Monachium. Forma zewnętrzna budynku przypomina głazy narzutowe, obmywane przez fale Bałtyku. Wnętrze budynku podzielone jest na kilka odrębnych wystaw: „wszechocean”, „różnorodność biologiczna”, „Bałtyk”, „eksploracja mórz i oceanów”. W największej hali wystawowej prezentowana jest wystawa „giganci mórz i oceanów”, gdzie oko w oko można stanąć z płetwalem błękitnym.

13.00 rozpoczynamy zwiedzanie portu oraz starówki Stralsundu. Zwiedzanie Starego Miasta, które należy do Światowego Dziedzictwa Kultury i Nauki UNESCO:

Pub Ferry budynek z 1332 r. znany już z tego okresu jako tawerna w pobliżu przeprawy na wyspę Rugię. Po zachodzie słońca, kiedy wszystkie bramy miasta były już zamknięte, można było się dostać tylko do portu. Żaden z pożarów, żadna wojna i oblężenia nie spowodowały uszkodzenia obiektu.

Kamienica Scheele nazwana na cześć urodzonego w Stralsundzie 1742 r. odkrywcy tlenu Carla Wilhelma Scheele. Pierwotnie wzniesiona w XIV w. z drewna, następnie przebudowana w XVII w. w stylu renesansowym.

Klasztor św. Jana powstały w 1254 r. jako klasztor franciszkanów. Po pożarze w 1624 r. pozostały tylko ruiny i już nigdy nie został odbudowany.

Ratusz wybudowany w XIII w. Przez wieki pełnił funkcje handlowe oraz siedziby rady miasta. Uwagę przyciąga północna ściana ratusza pełniąca funkcję dekoracyjną. Ozdobiona rozetami oraz herbami miast hanzeatyckich.

Herb Szwedzki – Comendanten Haus niebieska tarcza, lew szwedzki i gryf pomorski. Barokowy budynek wzniesiony w 1751 r. Dawna siedziba szwedzkiego komendanta miasta.

Kamienica Wulflama wybudowany przed 1358 r. przez rodzinę burmistrza Wulflama. Wyróżnia się poprzez gotycką ścianę szczytową oraz wielką salę pełniącą funkcję reprezentacyjną w okresie Hanzy.

Dwór Arthusa nazwa pochodzi podobno od króla Artura, który dla miejskiej elity był symbolem kultury dworskiej. Urządzano w nim spotkania towarzyskie. W 1541 r. gościł tu książę zachodniopomorski a w 1630 r. Gustaw II Adolf.

Kościół św. Mikołaja budowany na przełomie XIII i XIV w. Służył głównie najbogatszym mieszkańcom miasta. Mimo zniszczeń dokonanych w okresie reformacji posiada bardzo bogate wyposażenie: liczne ołtarze, barokową ambonę, zegar astronomiczny i jedną z najstarszych rzeźb zachowanych w rejonie basenu Morza Bałtyckiego przedstawiającą Annę Samotrzecią.

Kościół Marii Panny najpotężniejsza świątynia Stralsundu z wieżą wysoką na 104 m. i tarasem widokowym. Do 1674 r. był to najwyższy budynek świata. W kościele barokowe Organy Stellwagena z 1659 r. 51 rejestrów, szafa organowa ma ponad 20 m. wysokości.

14.00 Zwiedzanie Muzeum Morza w Stralsundzie.

15.30 Wyjazd w drogę powrotną

21.00 Powrót do Kołobrzegu

 

OPIS WYCIECZKI

Przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem z toaletą ok. 1,5 godz.(122 km) jazdy w jedną stronę do Świnoujścia.. Na trasie jedna 15-minutowa przerwa na bezpłatną toaletę. W Świnoujściu przeprawa promem „Karsibór” przez cieśninę Świna. Rejs trwa ok. 10 minut. Na granicy nie ma możliwości zakupu waluty euro, należy ją kupić przed wyjazdem. Dalsza podróż autokarem do Stralsundu ok. 1,5 godz. (116 km).  W Oceanarium znajdują się darmowe toalety oraz restauracja.  W obiekcie nie wolno wykonywać zdjęć żywym rybom przy użyciu lampy błyskowej. Bilet upoważniający do robienia zdjęć kosztuje 1 euro. Oceanarium zwiedzamy z przewodnikiem w ciągu 2 godz. Chodzenie po mieście w tempie spacerowym, nie wymaga dużego wysiłku. W miastach toalety płatne 0,50 euro.

Wycieczka szkolna jednodniowa autokarowa z przewodnikiem do Oceanarium w Stralsundzie z: Sarbinowa, Ustronia Morskiego, Kołobrzegu, Grzybowa, Dźwirzyna, Rogowa, Mrzeżyna, Pogorzelicy, Niechorza, Rewala, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Międzywodzia, Międzyzdroi, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego.

Wycieczki powiązane

Opinie o wycieczce (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl