Kraków Wieliczka Energylandia 3-dniowa

Dostępność: duża ilość miejsc
Cena: 775,00 zł 775.00
ilość osoba
Zyskujesz 75 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Organizator: Biuro Podróży Partner
Kod produktu: WS 4

Opis wycieczki

1 DZIEŃ

5.00 wyjazd

15.00 przyjazd do Krakowa. Zwiedzanie miasta.

Barbakan to gotycka budowla obronna o murach dochodzących do 3 m. grubości. Wewnętrzna średnica budowli wynosi 24,5 m szerokości. Barbakan zwieńczony jest siedmioma wieżyczkami obserwacyjnymi, a na czterech kondygnacjach budowli umieszczono aż 130 okien strzelniczych.

Bram Floriańska to jedyna zachowana brama miejska. Stanowiła główne wejście do miasta. W fasadzie bramy od strony plant znajduje się orzeł zaprojektowany przez Jana Matejkę. Po przeciwnej stronie umieszczono wizerunek Św. Floriana.

Kościół Mariacki, jego budowa rozpoczęła się pod koniec XIII w. na miejscu romańskiej świątyni. Poświęcony został w 1320 r. Przez stulecia przebudowywany i rozbudowywany. W drugiej połowie XIV w. powstało prezbiterium ze sklepieniem gwieździstym. Kościół posiada dwie wieże, jedna nazywana jest hejnalicą i ma 82 m. wysokości. Chełm wieży jest gotycki i składa się z iglicy i ośmiu mniejszych wieżyczek. Z wieży, z wysokości 54 m grany jest co godzinę hejnał mariacki. Niższa wieża ma 69 m. wysokości i pełni funkcję dzwonnicy. Ołtarz Wita Stwosza prace nad nim trwały od 1477 do 1489 roku. Został on wykonany z trzech rodzajów drewna. Konstrukcja powstała z twardego dębu, tło wykonano z lżejszego, ale równie mocnego modrzewia, a figury wyrzeźbiono w miękkim i elastycznym drewnie lipowym. Jest to pentaptyk, składa się z pięciu skrzydeł. W centralnej części przedstawiona jest scena zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w otoczeniu apostołów, a nad nią scena wniebowzięcia i koronacja Maryi na królową nieba i ziemi. W predelli ołtarza umieszczono Drzewo Jessego, przedstawiające genealogię Chrystusa.

Sukiennice (nazwa od sukna – materiału którym tu handlowano). To podwójny rząd kramów z uliczką po środku, która niegdyś była zamykana na noc z dwóch stron. Ok. 1300 r. aleje z kramami zostały zadaszone. Po pożarze w 1555 r. sukiennice przebudowano w stylu renesansowym. Nad sukiennicami znajduje się Muzeum Malarstwa Polskiego z obrazami Metejki „Kościuszko pod Racławicami”, „Iwan Groźny”, „Hołd pruski”

Pomnik Adama Mickiewicza, stanął w 1898 r. czyli w setną rocznicę narodzin wieszcza. Pomnik został zniszczony w 1940 r. przez hitlerowców. Szczątki pomnika zostały wydobyte z gruzowiska i na ich podstawie został on zrekonstruowany.

Wieża Ratuszowa to pozostałość po dawnym ratuszu. Wysoka na 70 m. jest odchylona od pionu o pół metra.

19.00 Obiadokolacja, nocleg

 

DZIEŃ 2

8.00 śniadanie

10.00 dalsze zwiedzanie miasta .

Katedra Wawelska - obecny kościół jest trzecią świątynią wzniesioną w tym miejscu. . W 1320 roku w kościele koronował się na króla Władysław Łokietek. Od tego wydarzenia Wawel stał się miejscem koronacji królów Polski. W centralnym punkcie świątyni znajduje się kaplica św. Stanisława z jego szczątkami. Na końcu okazałego prezbiterium jest barokowy ołtarz. W nadziemnej części katedry znajdują się groby Jadwigi, Władysława Jagiełły, Władysława Łokietka, Kazimierza Wielkiego. Oprócz tego znajdują się tutaj groby biskupów czy też bogatych magnatów, którzy na przestrzeni lat tworzyli wokoło własne kaplice. Do najsłynniejszych należą renesansowa, bogato zdobiona złotem Kaplica Zygmuntowska z grobami Zygmunta Starego i Zygmunta Augusta oraz barokowa Kaplica Wazów. W podziemiach katedry, których zwiedzanie odbywa się razem z świątynią znajduje się jeszcze więcej grobów znanych ludzi i władców, leżą tu m.in. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Jan III Sobieski, Tadeusz Kościuszko, gen. Władysław Sikorski, ks. Józef Poniatowski, Michał Korybut Wiśniowiecki, Stefan Batory, Władysław IV Waza, Zygmunt II August, August II Mocny, Zygmunt III Waza, Jan Kazimierz Waza, a od 2010 r. także Lech Kaczyński wraz z małżonką, Marią, którzy zginęli w katastrofie lotniczej 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

Dzwon Zygmunt znajduje się w Wieży Zygmuntowskiej, a swoją nazwę zawdzięcza fundatorowi - królowi Zygmuntowi Staremu. Znajduje się tam godło Polski i Litwy. Zawieszono go w 1521 r. Średnica klosza wynosi 242 cm., klosz dzwonu waży prawie 10 ton, serce 365 kg. Serce dzwonu pękało notorycznie w XIX wieku, dlatego odlano nowe. Aktualnie dzwon rozbrzmiewa tylko w ważnych chwilach rangi państwowej i kościelnej np. przy kanonizacji Jana Pawła II czy pogrzebie Lecha Kaczyńskiego.

Zamek Królewski na Wawelu wraz ze wzgórzem wawelskim to jedno z najbardziej znaczących historycznie i kulturalnie miejsc w Polsce. Będący przez wieki siedzibą królów polskich i symbolem państwowości, w r. 1930 Zamek stał się także jednym z najważniejszych muzeów w Polsce. Gromadzi ono kolekcje obrazów, grafik, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, militariów, porcelany i mebli. W komnatach eksponowane są słynne arrasy Zygmunta Augusta i wspaniałe renesansowe malowidła włoskie z kolekcji Lanckorońskich, a wawelskie zbiory sztuki wschodniej zawierają najważniejszą i największą kolekcję namiotów w Europie. Smocza Jama. By ją odwiedzić trzeba najpierw zejść do studni. Ceglana wieżyczka w której znajduje się jama, była niegdyś zamkowym ujęciem wody. Specjalnie zamontowanymi schodami schodzi się do jaskini o długości 270 m. Według legend to właśnie w niej mieszkał smok. Smok do dziś stoi przy wylocie z jaskini i zieje ogniem. Rzeźba z brązu została wykonana przez krakowskiego artystę Bronisława Chromego.

Collegium Maius do dnia dzisiejszego budynek zachował swój średniowieczny wygląd. W Sali Jagiellońskiej budynku wręczany jest tytuł doktora honoris causa. W skarbcu przechowywane są liczne skarby od rysunków Wita Stwosza po statuetkę Oscara, przekazaną przez Andrzeja Wajdę. Dziedziniec budynku otacza krużganek po środku którego stoi zabytkowa studnia. Dużą atrakcją jest również zegar, gdzie co dwie godziny odbywa się pochód figur przedstawiających osobistości ważne dla Uniwersytetu, m.in. królowa Jadwiga, Jagiełło.

16.00 zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce. 

Kopalnia soli w Wieliczce to wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię. Kopalnia jako jeden z pierwszych obiektów została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kaplica Św. Kingi położona jest 101 metrów pod ziemią, ma wymiary 31 x 15 m, a jej powierzchnia użytkowa wynosi 465 m2. Blask kryształowych żyrandoli pada tu na misternie rzeźbioną posadzkę. Zapierające dech w piersiach płaskorzeźby i ołtarze odznaczają się niezwykłym artyzmem.

19.00 Obiadokolacja, nocleg

 

DZIEŃ 3

7.00 śniadanie

9.00 zabawa w Energylandii

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce. W parku podzielonym na pięć stref tematycznych znajduje się łącznie ok. 80 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym kolejki górskie, liczne karuzele i urządzenia ekstremalne, a także restauracje, bary, sklepy z pamiątkami oraz sceny, na których prezentowane są krótkie widowiska.

15.00 obiad na terenie parku

18.00 wyjazd w drogę powrotną

03.00 powrót

 

ŚWIADCZENIA

- autokar klasy LUX (klimatyzacja, toaleta, fotele turystyczne, wysokie, z odchylanym oparciem, rozsuwane na boki, wyposażone w podłokietniki, podnóżki, stoliki, siatki, pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach)

- 2 noclegi w Krakowie

- 2 obiadokolacje, 1 obiad, 2 śniadania

- bilety wstępu: Wieliczka, Wawel, Kościół Mariacki

- opieka pilota/przewodnika, przewodnik w Krakowie i Wieliczce

- ubezpieczenie 

 - 4 opiekunów gratis

Dodatkowo płatne bilety do Energylandii: klasy 1-6 69 zł/os., klasy 7-8 79 zł/os., licealiści 109 zł/os. 

 


Wycieczka szkolna do Krakowa autokarowa, wycieczka szkolna do Krakowa z przewodnikiem, wycieczka szkolna do Krakowa z Kołobrzegu, wycieczka szkolna do Krakowa z Ustronia Morskiego, wycieczka szkolna do Krakowa  z Dźwirzyna, wycieczka szkolna do Krakowa  z Sarbinowa, wycieczka szkolna do Krakowa  z Połczyna Zdroju, wycieczka szkolna z Krakowa z Pogorzelicy, wycieczka szkolna do Krakowa z Niechorza, wycieczka szkolna do Krakowa z Trzebiatowa, wycieczka szkolna do Krakowa z Gryfic, wycieczka szkolna do Krakowa z Karlina, wycieczka szkolna do Krakowa  z Białogardu, wycieczka szkolna do Krakowa z Koszalina, wycieczka szkolna do Krakowa  z Mielna, wycieczka szkolna do Krakowa  z Mrzeżyna, wycieczka szkolna do Krakowa  z Trzęsacza, wycieczka szkolna do Krakowa  z Rymania, wycieczka szkolna do Krakowa z Siemyśla, wycieczka szkolna do Krakowa z Dziwnówka, wycieczka szkolna do Krakowa z Dziwnowa, wycieczka szkolna do Krakowa z Kamienia Pomorskiego, wycieczka szkolna do Krakowa z Goleniowa, wycieczka szkolna do Krakowa z Nowogardu, wycieczka szkolna do Krakowa z Darłowa, wycieczka szkolna do Krakowa z Darłówka, wycieczka szkolna do Krakowa z Dąbek, wycieczka szkolna do Krakowa z Sianowa, wycieczka szkolna do Krakowa z Płot, wycieczka szkolna do Krakowa ze Szczecina, wycieczka szkolna do Krakowa  ze Świdwina, wycieczka szkolna do Krakowa  z Połczyna Zdroju. Wycieczka szkolna do Krakowa na bon turystyczny.

Opinie o wycieczce (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl