Poznań Biskupin wycieczka 2-dniowa

Dostępność: duża ilość miejsc
Cena: 350,00 zł 350.00
ilość osoba
Zyskujesz 35 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Organizator: Biuro Podróży Partner
Kod produktu: WS 14

Opis wycieczki

ŚWIADCZENIA

 

- autokar klasy LUX (klimatyzacja, toaleta)

- opieka pilota-przewodnika

- 1 nocleg 

- 1 obiadokolacja, 1 śniadanie, 1 obiad

- bilety wstępu: Rogalowe Muzeum Poznania, Detektywi Historii, zjazd na kolejce górskiej Adrenalina, Muzeum Pierwszych Piastów, Drzwi Gnieźnieńskie, Biskupin

- ubezpieczenie KL i NNW

- 4 opiekunów gratis

 

PROGRAM WYCIECZKI

 

Dzień 1

06:00 Wyjazd z Kołobrzegu

10:45  Przyjazd do Poznania

Rogalowe Muzeum Poznania. Degustacja Rogali. Podstawowa oferta Muzeum obejmująca pokazy na żywo prowadzone przez Rogalowego Mistrza oraz najprawdziwszego Poznaniaka – Wuja Binia. Rogalowe Muzeum Poznania to żywe centrum poznańskich tradycji i kultury. Mieści się w samym sercu Poznania – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami.To miejsce dla wszystkich którzy chcą poznać lepiej Poznań, jego specyfikę, język oraz symbole, ze szczególnym uwzględnieniem Rogali Świętomarcińskich. W kameralnej, swobodnej atmosferze pokazów na żywo. 


12:00- 15:00 - Detektywi Historii, Animowana wycieczka po Poznaniu -to wycieczka dla dzieci ze szkół podstawowych. Motywem przewodnim jest śledztwo, jakie przewodnik – detektyw przeprowadza wraz z grupą pomocników, aby odkryć historię miasta.Tajemnicza przeszłość Poznania w trakcie dochodzenia, przeprowadzanej „wizji lokalnej” czy rozrysowaniu portretów pamięciowych przestaje być tak zagadkowa, a uczniowie, dzięki kartom śledztwa mogą w każdym momencie sięgnąć do dowodów i wysnuwanych tez. Podczas wycieczki Detektywi Historii zwiedzamy Poznań, maszerując tradycyjną trasą. Nasi mali turyści mają więc okazję zobaczyć wszystko to, co podczas standardowego spaceru. (Ostrów Tumski + Stary Rynek)

Jeziorko Maltańskie - kompleks obiektów sportowych, zjazd na kolejce górskiej Adrenalina.

18.00  Obiadokolacja, nocleg

 

Dzień 2

08:00 Śniadanie. Przejazd do Lednogóry - Ostrów Lednicki.

Na Ostrowie Lednickim mieścił się niegdyś jeden z najważniejszych grodów państwa Piastów. Na terenie dzisiejszego grodziska znajdują się m.in. pozostałości potężnych wałów obronnych i pałacu książęcego z kaplicą. Odkryto w niej baseny chrzcielne, które wskazują na Ostrów jako prawdopodobne miejscu chrztu Mieszka I. 
Na wyspie znajdują się jedne z najważniejszych pozostałości polskiej architektury wczesnośredniowiecznej. Są to relikty kamiennego pałacu, w którym Bolesław Chrobry podejmował cesarza Ottona III, wraz z przylegającą kaplicą na planie krzyża greckiego. To właśnie w jej ruinach dokonano sensacyjnego odkrycia basenów chrzcielnych, które przemawiają za Ostrowem Lednickim jako miejscem chrztu Mieszka I w 966 roku.


Gniezno - Katedra gnieźnieńska z relikwiami św.Wojciecha oraz miejsce pochówku Dąbrówki.
Biskupin - osada warowna z okresu halsztackiego /700-400 p.n.e./,odkryta w 1933 r przez miejscowego nauczyciela. Rezerwat archeologiczny w Biskupinie jest jednym z największych w Europie. Dzięki swojej wyjątkowej wartości dla dziedzictwa kulturowego Polski został uznany za Pomnik Historii. Obejmuje on obszar około 38 ha z licznymi śladami dawnego osadnictwa, od epoki kamienia po wczesne średniowiecze.

Obiad

21:00  Zakończenie wycieczki

Wycieczki powiązane

Opinie o wycieczce (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl