Wrocław wycieczka 3-dniowa

Dostępność: duża ilość miejsc
Cena: 690,00 zł 690.00
ilość osoba
Zyskujesz 65 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Organizator: Biuro Podróży Partner
Kod produktu: WS 6

Opis wycieczki

DZIEŃ 1

6.00 Wyjazd

13.30 przyjazd do Wrocławia – wjazd na punkt widokowy biurowca Sky Tower, znajdującego się na wysokości ok. 200 m. Podziwianie panoramy miasta.

15.00 wizyta we wrocławskim Zoo i Afrykarium.

Zoo – najstarszy ogród zoologiczny w Polsce, założony w 1865 r. Na jego terenie znajduje się wiele zabytkowych pawilonów, które są domami ponad 14 tyś. zwierząt. Przez 40 lat wrocławskim zoo zarządzali Hanna i Antoni Gucwińscy, którzy o obyczajach mieszkańców ogrodu opowiadali w popularnym programie „Z kamerą wśród zwierząt”.

Afrykarium to unikatowe na skalę światową oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zamieszkujące Czarny Ląd - od plaży Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Zachwycają m.in. żółwie, kolorowe ryby, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle oraz zjawiskowe manaty.

19.00 Obiadokolacja , nocleg.

 

DZIEŃ 2

8.00 Śniadanie

10.00 Zwiedzanie miasta:

Ostrów Tumski /wyspa katedralna/ to najstarsza część Wrocławia będąca niegdyś wyspą. Już 1000 lat temu istniał tu gród z zamkiem i kościołem biskupim. W wyniku zasypania jednej z odnóg rzeki Odry na początku XIX w., Ostrów przestał być wyspą.

Most Tumski od XII w. stanowił granicę do małego państwa kościelnego na Ostrowie. Każdy, to wchodził na most, musiał zdjąć czapkę. Dotyczyło to również króla. Przy wejściu na most znajdują się figury: Św. Jadwigi – patronki Śląska oraz Jana chrzciciela – patrona katedry.

Katedra Św. Jana Chrzciciela przez ponad 1000 lat zmieniała swój wygląd. Wybudowana w stylu gotyckim w miejscu, gdzie wcześniej stały mniejsze świątynie. Była kilkukrotnie przebudowywana i rozbudowywana. W czasie II wojny podczas oblężenia Festung Breslau została niemal doszczętnie zniszczona. Skrupulatnie odbudowana pełni rolę „matki kościołów” Dolnego Śląska.

Kościół Św. Krzyża i Bartłomieja wybudowany przez księcia wrocławskiego Henryka Probusa na znak pojednania z biskupem Tomaszem II. Legenda mówi, że kiedy kopano fundamenty pod kościół, znaleziono korzeń w kształcie krzyża i uznano to za znak. By natomiast nie rozzłościć św. Bartłomieja, który pierwotnie miał być patronem świątyni, wybudowano dwa kościoły, jeden na drugim.

Muzeum Archidiecezjalne gromadzi zabytki sztuki sakralnej, które, wycofane z użytku kultowego, mają ogromną wartość historyczną i artystyczną. Wśród nich znajduje się m.in. „Księga Henrykowska” z XIII–XIV wieku, z pierwszym zdaniem zapisanym w języku polskim.

Brama kluskowa łączy dom kapituły z najstarszym budynkiem we Wrocławiu - kościołem Św. Idziego.

Budynek Uniwersytetu Wrocławskiego stoi na miejscu średniowiecznego zamku. Gmach wzniesiony w stylu barokowym w XVIII w. Ma fasadę o długości 171 m. Budynek wieńczy wieża matematyczna o wysokości 42 m. Na wieży znajduje się przyrząd astronomiczny - sfera armilarna.

Rynek jest jednym z najpiękniejszych w Europie. Od średniowiecza pełnił funkcję handlową, stała tu waga miejska. Ma powierzchnię ponad 3,5 ha i otacza go 60 kamienic, m.in. Pod Gryfami, Pod siedmioma Elektorami, Pod Złotym Dzbanem.

Ratusz budowany przez ponad 250 lat był siedzibą rady miasta i sądu. Obecnie pełni funkcję muzealną. W podziemiach znajduje się słynna Piwnica Świdnicka – najstarsza piwiarnia w Europie. Przy wejściu do piwnicy znajdują się dwie duże rzeźby: mężczyzna z kuflem i kobieta z chodakiem w ręku.

16.00 zwiedzanie Ogrodu Japońskiego. Ogród znajduje się na terenie Parku Szczytnickiego i jest pozostałością po wystawie światowej, zorganizowanej w 1913 roku. Jego pierwotny wygląd został zaprojektowany i stworzony ostatecznie przez jednego z największych entuzjastów kultury japońskiej – Hrabiego Fritza von Hochberga. Dzięki pomocy japońskiego mistrza – ogrodnika Mankichi Arai udało się stworzyć ogród, którego piękno zachwycało swoim wspaniałym nawiązaniem do kultury i sztuki japońskiej.

18.00 Obiadokolacja

21.00 pokaz tańczących fontann. Jest to największa fontanna multimedialna w Polsce i jedna z największych w Europie, zajmuje powierzchnię 1 hektara. 300 dysz wyrzuca wodę wzwyż na wysokość 40 metrów w rytm muzyki. 800 punktów świetlnych i kolorowych laserów sprawia, że woda „tańczy”.

 

DZIEŃ 3

8.00 Śniadanie

10.00 Panorama Racławicka Pomysłodawcą Panoramy Racławickiej, olbrzymiego obrazu o wymiarach 15 × 114 m, był znany lwowski malarz Jan Styka, który zaprosił do współpracy znakomitego batalistę Wojciecha Kossaka. Dzieło powstało w ciągu zaledwie 9 miesięcy, między sierpniem 1893 a majem 1894.

lub

Wizyta w Hydropolis – to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.

Stadion Wrocław - Zobaczymy z bliska murawę, szatnię zawodników oraz wiele innych miejsc niedostępnych na co dzień.

13.00 Obiad

20.00 Powrót

W drugim dniu wycieczki istnieje możliwość zamiany tradycyjnego zwiedzania miasta z przewodnikiem na grę miejską Historia i Legendy Wrocławia. Gra podczas, której uczestnicy poznają historię miasta, stanowi doskonałe połączenie zabawy i nauki. Uczniowie rozwiązują zadania, które odkrywają przed nimi nieoczywiste oblicze Wrocławia. Uczą się posługiwania mapą, na której zaznaczone są skrytki, a w nich kolejne zadania do wykonania. 

 

ŚWIADCZENIA

- autokar klasy LUX (klimatyzacja, toaleta, fotele turystyczne, wysokie, z odchylanym oparciem, rozsuwane na boki, wyposażone w podłokietniki, podnóżki, stoliki, siatki, pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach)

- 2 noclegi 

- 2 obiadokolacje, 1 obiad, 2 śniadania

- bilety wstępu: Sky Tower, Zoo, Ogród Japoński, Panorama Racławicka/Hydroplois

- opieka pilota/przewodnika

- ubezpieczenie 

 - 4 opiekunów gratis

 

 


Wycieczka szkolna do Wrocławia autokarowa, wycieczka szkolna do Wrocławia z przewodnikiem, wycieczka szkolna do Wrocławia z Kołobrzegu, wycieczka szkolna do Wrocławia z Ustronia Morskiego, wycieczka szkolna do Wrocławia  z Dźwirzyna, wycieczka szkolna do Wrocławia  z Sarbinowa, wycieczka szkolna do Wrocławia  z Połczyna Zdroju, wycieczka szkolna z Wrocławia z Pogorzelicy, wycieczka szkolna do Wrocławia z Niechorza, wycieczka szkolna do Wrocławia z Trzebiatowa, wycieczka szkolna do Wrocławia z Gryfic, wycieczka szkolna do Wrocławia z Karlina, wycieczka szkolna do Wrocławia  z Białogardu, wycieczka szkolna do Wrocławia z Koszalina, wycieczka szkolna do Wrocławia  z Mielna, wycieczka szkolna do Wrocławia  z Mrzeżyna, wycieczka szkolna do Wrocławia  z Trzęsacza, wycieczka szkolna do Wrocławia  z Rymania, wycieczka szkolna do Wrocławia z Siemyśla, wycieczka szkolna do Wrocławia z Dziwnówka, wycieczka szkolna do Wrocławia z Dziwnowa, wycieczka szkolna do Wrocławia z Kamienia Pomorskiego, wycieczka szkolna do Wrocławia z Goleniowa, wycieczka szkolna do Wrocławia z Nowogardu, wycieczka szkolna do Wrocławia z Darłowa, wycieczka szkolna do Wrocławia z Darłówka, wycieczka szkolna do Wrocławia z Dąbek, wycieczka szkolna do Wrocławia z Sianowa, wycieczka szkolna do Wrocławia z Płot, wycieczka szkolna do Wrocławia ze Szczecina, wycieczka szkolna do Wrocławia  ze Świdwina, wycieczka szkolna do Wrocławia  z Połczyna Zdroju. Wycieczka szkolna do Wrocławia na bon turystyczny.

Opinie o wycieczce (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl